Banner Dobrý anděl - Staňte se Dobrým andělem

Jak si zvířátka poradila s požárem

Pohádka pro děti - Jak si zvířátka poradila s požárem

Nastalo sucho. Období, kdy mraky dávno nikdo neviděl. I sluníčko pálilo mnohem více. Zvířátka v lese se schovávala ve stínu borovic a chodila se zchladit do nejbližšího potoka. Teplo ale nebylo to jediné, co jim dělalo starosti. To, že dlouho nepršelo, znamenalo, že se může občas někde objevit požár. A to se taky v borovicovém lese stalo.

Pokračovat ve čtení →

Jak Chytroušku honila mlsná

Pohádka ke čtení - Jak Chytroušku honila mlsná

Chytrouška nebyla svému jménu nic dlužna. Ale samotná chytrost není nikomu dána při narození jen tak pro nic za nic, tu musí od svého mládí každý získat samostatným učením. A tak se stalo, že Chytrouška, jak vyrůstala na hájovně, naučila se mnoha věcem, které nyní mohla v lese, v prostředí pro ni zcela neznámém, dokonce i dobře použít.

Pokračovat ve čtení →

Medvědí závodníci

Pohádka pro děti - Medvědí závodníci


Za sedmero skalami a sedmero horami existuje medvědí les. Už podle názvu asi poznáš, že tam žijí jen medvědi. Malí i velcí. Žijí tam ve velkých rodinách. Dělají všechno společně. Sbírají spolu zásoby jídla, ukládají se spolu k zimnímu spánku a pomáhají si při stavění brlohů. A když přijde jaro, pořádají různé závody a soutěže, aby se zabavili a aby si protáhli svaly po dlouhém zimním odpočinku.

Pokračovat ve čtení →

Zachráněná princezna

Pohádka ke čtení - Zachráněná princezna

Děti, určitě si vzpomínáte na příběh o zlé královně, čarodějnici Zeldě, která začarovala svou krásnou dceru, princeznu Julii. Zlá čarodějka ji totiž proměnila v holubici a tím princezna ztratila i svoji moc kouzlit. Princezna Julie léta čekala, než ji někdo vysvobodí. Když se o tom doslechl princ Kristián z nedalekého království, rozhodl se, že krásnou Julii zachrání.

Pokračovat ve čtení →

Žofinka a její ples na louce

Pohádka ke čtení - Žofinka a její ples na louce

Žofinka byla roztomilá holčička, která bydlela v nedaleké vesnici. Vlásky měla světlé jako sluníčko a oči hnědé jako kaštánky. Nejraději nosila květované šaty. Milovala květiny všeho druhu. Taky proto chodila každý den moc ráda na louku. Pozorovala jejich krásné barvy, dívala se, jak se natáčí za sluníčkem a jak se pohupují ve větru. Lehala si do trávy, zavírala oči, a když se nadechovala, cítila, jak se kolem ní mísí všechny rozličné vůně dohromady. Jednou se ale na louce stalo něco zvláštního.

Pokračovat ve čtení →