Kouzelná kuchařka ve školce

Pohádka pro děti Kouzelná kuchařka ve školce

Na kraji města, až tam kde už končí všechny cesty a všechny chodníky, stojí barevný dům. Má oranžovou střechu, světle modré zdi a na nich namalované květiny. Nikdo v něm nebydlí, ale přece je tam každý den plno dětí, které tam vodí rodiče. Je to školka. Není to ale obyčejná školka. Děje se v ní něco zvláštního. Něco kouzelného. Každý den, když je čas oběda se tato školka začne vlnit, její barvy jsou ještě sytější a vychází z ní kouzelná písnička. Kdo ji zpívá a co se to vlastně při obědě děje?

Pokračovat ve čtení →
4.9/5 - (70 votes)

Vláček Siláček a sníh

Pohádka pro děti Vláček Siláček a sníh


Vláček Siláček byl nákladní vlak. Měl několik vagónů a v nich vozil uhlí a dřevo. Rozvážel to po celém městě. Byla to důležitá práce, protože v zimě uhlí a dřevo lidi potřebovali, aby si mohli zatopit a zahřát se. Vláček Siláček byl silný vlak. Uvezl hodně velký náklad. I když měl úplně plné vagóny, uháněl po kolejích jako vítr. Nikdy se ničeho nezalekl ani nezpomalil. Až na jedno odpoledne, kdy se vláček Siláček ve městě neobjevil.

Pokračovat ve čtení →
4.8/5 - (113 votes)

Žloutek a jeho sen

Pohádka pro děti Žloutek a jeho sen. "Malé žluté kuře na břehu jezírka s veselými rybičkami.

Bylo jednou jedno malé káčátko. Jmenovalo se Žloutek a žilo u malého jezírka plného veselých rybiček. Od okamžiku, kdy Žloutek poprvé uviděl sluníčko, byl vždycky sám. Pouze mlhavě si vzpomínal na své malé bratříčky a sestřičky. Jeho kamarádkami byly jen malé, hravé rybičky, které mu vždy pomáhaly a všechno ho učily.

Pokračovat ve čtení →
4.6/5 - (107 votes)

O ledním medvědovi

Pohádka pro děti O ledním medvědovi

V zemi, kde jsou ledovce a jen samý sníh, žil jeden lední medvěd. Byl to medvěd samotář. Nepotřeboval kamarády ani lední medvědici. Byl spokojený, když bydlel sám. Jezdil po ledových krách, válel se na sněhu a plaval si v ledové vodě. Dělal si, co chtěl, kdy chtěl, a byl šťastný, že se nemusí o nikoho starat. Jednou se ale stalo něco, co ledního medvěda změnilo.

Pokračovat ve čtení →
5/5 - (189 votes)

Psí smečka na Aljašce

Pohádka pro děti Psí smečka na Aljašce

Daleko odsud v zemi zvané Aljaška žije psí smečka. Není to obyčejná smečka. Jsou to psi, kteří mají mezi sebou silné pouto, spolupracují spolu a mnohdy si navzájem zachránili život. Tito psi mají výjimečnou práci. Každý z nich má na sobě zvláštní vázání. Žádná běžná vodítka, je to postroj, který spojuje všechny psy ve smečce. Společně táhnou za sebou sáně, na kterých stojí jejich pán s nákladem.

Pokračovat ve čtení →
5/5 - (187 votes)

Noční návštěva

Pohádka - Noční návštěva

Příběh, o kterém ti budu vyprávět, se stal v noci. Na nebi se objevil paprsek měsíce, hvězdy se třpytily jako kapky rosy na černém plátně a zem se naopak přikryla jasně bílou pokrývkou sněhu. Všechny děti už hezky spaly ve svých postýlkách. Jen jeden klouček koukal z okna. Hnědé vlásky měl rozcuchané, pyžámko na sobě pomačkané, a i když už bylo dost pozdě, oči měl dokořán. Hleděl upřeně na nebe a čekal.

Pokračovat ve čtení →
5/5 - (216 votes)

Víla Vesna

Pohádka o Vesně, která bydlí v zámku mezi horami a lesy v zámku na skále.

Daleko za horami a lesy je stříbrné jezero. Uprostřed tohoto jezera stojí skála ze samého zlata a na té skále se k nebi vypíná růžový zámek. V něm bydlí víla Vesna. Je tak krásná, že i sluníčko denně přichází poklonit se jí. Říká se o ní, že její úsměv má kouzelnou moc. Smutného rozesměje, nemocného uzdraví – velká je její moc!

Pokračovat ve čtení →
4.1/5 - (236 votes)

Jak si princ ze zimního království vybral princeznu

Pohádka - šťastná bílá žena s kloboukem mezi ostatními ženami pohádkové země na královském plese v zimě

Za devatero horami a devatero řekami bylo jedno zimní království. Král a královna, kteří tam žili, byli moudří a spravedliví. Měli syna, velmi moudrého prince. Ten už byl dospělý, a tak bylo třeba, aby se oženil. Jenže princi se do toho moc nechtělo. Neznal žádnou princeznu, která by se mu líbila.

Pokračovat ve čtení →
4.3/5 - (144 votes)

Příběh o Třech Králích a ztraceném pejskovi

Pohádka Tři Králové

Za sedmero horami, za sedmero lesy, za sedmero loukami byli Tři králové: Kašpar, Melichar a Baltazar. Tři králové se vydali na dlouhou cestu, aby obdarovali právě narozené Dítě. Putovali lesy, poli a pouštěmi a každou chvíli pohlédli na oblohu, kde byla jasně vidět betlémská hvězda. Její záře byla úžasná a ukazovala králům směr, kterým se měli vydat.

Pokračovat ve čtení →
4.7/5 - (138 votes)