Pošli vzkaz

komentářů 8

 1. Dobrý den, zasílám Vám pro pobavení pohádku 🙂 snad se bude líbit i Vašim malým drobečkům. Pokud jí budete chtít přidat na své stránky, dávám samozřejmě souhlas se zveřejněním. Přeji hezký den.

  Název: Za sedmero skluzavkami a devatero řetízáčky

 2. Dobrý den. Nemáte někoho na korektury? V pohádkách je celkem dost chyb, které si zaslouží opravit. Čtu z webu často a pokaždé mě chyby zarazí.

  Rád je pošlu pokud budete mít zájem.

  Hezký den

  Martin

  1. Zdravím Martine,
   pohádky jsou od různých autorů, korekturami neprošly. Domluvená redaktorka na to neměla čas, tak jakoukoliv jinou spolupráci určitě uvítám.
   Díky moc za email a zaslané korektury!

 3. Dovolil jsem si trochu pozměnit konec pohádky o zlém drakovi.Protože ve skutečnosti to bylo přesně takhle nebo podobně:

  Nastal den, kdy měla být podle úmluvy dána jedna z princezen drakovi. Los padl právě na tu princeznu, co byla nejhezčí. Netrvalo dlouho a drak se skutečně objevil. Přilétl vzteky bez sebe, neboť už z dáli zpozoroval rytíře, svého soupeře, a nastal strašlivý souboj.

  Drak prskal plameny na rytíře, který však statečně odolával útokům. Od rána do večera zápasili. Rytíř byl chytrý a mrštný a víc než sílu používal hlavu, protože věděl, že na draka silou nic nezmůže. Večer už to vypadalo že rytíř už nemá sílu a pomalu začal ustupovat a drak na něj dorážel a už se viděl jako velký vítěz který rytíře sežere a pak jako nášup i princeznu. A v tom rytíř začal z boje utíkat a drak za ním. Čestík vběhl do lesa, draka v patách. Vtom Česťa přesekl mladý stromek ten se vymrštil a praštil draka do prostřední hlavy. Nasupený drak se zastavil, „co se to stalo“ zařval a už na něj padala síť, kterou si tam Čestmír nachystal. Drak se do ní zamotal a bylo po dračím vítězství. Přijeli tam sedláci kteří zdálky souboj pozorovali na vítězství draka si sázeli. Chtěli draka ubít k smrti. Rytíř Čestmír zavelel „STOP !!!“….“ Nikdo tady nebude ubíjet vzácného draka“ „Běžte pro velký vůz a naložte ho na něj“ Slavně pak dovezli živého draka k zámku. Král povolal všechny kováře z celého království. Ti ukovali obrovskou klec kterou přikovali ke skále s jeskyní kousek za královským městečkem. Do té potom draka zavřeli. Lidé z celého království se tak mohli na draka přijít podívat každý zaplatil vstupenku za kouknutí. A tak byla založena královská ZOOlogická zahrada v Lešné.
  Časem sehnali k drakovi taky dračici a ta mu vyhnala zlobu ze všech hlav. Takže se musel přestal zajímat o princezny.Místo toho se zajímal o to aby přišlo co nejvíc návštěvníků, aby bylo dost peněz na krmení pro ně i ten houf malých draků kteří se jim narodili.
  V království měli z vítězství rytíře velkou radost a oslavovali nového hrdinu. Dostalo se mu nejen nejhezčí princezny a slíbeného půl království, ale také slávy a obliby mezi obyvateli a nakonec i houf dětí které si s princeznou pořídili.

  1. Díky za komentář, klidně jste mohl napsat komentář přímo k pohádce :), když dovolíte, navrhuji vložit pohádku do připravované kategorie Reklamní pohádky. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nahoru