Pošli vzkaz

Napište komentář o vašich oblíbených pohádkách. Můžete se zmínit o tom, proč se vám líbí i nelíbí, co se vám na nich líbí nejvíce a jaký je váš oblíbený příběh.

Podělte se o své názory s ostatními a inspirujte je k návštěvě Pohádkozemě.

Komentáře: 42

 1. Dobrý den, zasílám Vám pro pobavení pohádku 🙂 snad se bude líbit i Vašim malým drobečkům. Pokud jí budete chtít přidat na své stránky, dávám samozřejmě souhlas se zveřejněním. Přeji hezký den.

  Název: Za sedmero skluzavkami a devatero řetízáčky

 2. Dobrý den. Nemáte někoho na korektury? V pohádkách je celkem dost chyb, které si zaslouží opravit. Čtu z webu často a pokaždé mě chyby zarazí.

  Rád je pošlu pokud budete mít zájem.

  Hezký den

  Martin

  1. Zdravím Martine,
   pohádky jsou od různých autorů, korekturami neprošly. Domluvená redaktorka na to neměla čas, tak jakoukoliv jinou spolupráci určitě uvítám.
   Díky moc za email a zaslané korektury!

 3. Dovolil jsem si trochu pozměnit konec pohádky o zlém drakovi.Protože ve skutečnosti to bylo přesně takhle nebo podobně:

  Nastal den, kdy měla být podle úmluvy dána jedna z princezen drakovi. Los padl právě na tu princeznu, co byla nejhezčí. Netrvalo dlouho a drak se skutečně objevil. Přilétl vzteky bez sebe, neboť už z dáli zpozoroval rytíře, svého soupeře, a nastal strašlivý souboj.

  Drak prskal plameny na rytíře, který však statečně odolával útokům. Od rána do večera zápasili. Rytíř byl chytrý a mrštný a víc než sílu používal hlavu, protože věděl, že na draka silou nic nezmůže. Večer už to vypadalo že rytíř už nemá sílu a pomalu začal ustupovat a drak na něj dorážel a už se viděl jako velký vítěz který rytíře sežere a pak jako nášup i princeznu. A v tom rytíř začal z boje utíkat a drak za ním. Čestík vběhl do lesa, draka v patách. Vtom Česťa přesekl mladý stromek ten se vymrštil a praštil draka do prostřední hlavy. Nasupený drak se zastavil, „co se to stalo“ zařval a už na něj padala síť, kterou si tam Čestmír nachystal. Drak se do ní zamotal a bylo po dračím vítězství. Přijeli tam sedláci kteří zdálky souboj pozorovali na vítězství draka si sázeli. Chtěli draka ubít k smrti. Rytíř Čestmír zavelel „STOP !!!“….“ Nikdo tady nebude ubíjet vzácného draka“ „Běžte pro velký vůz a naložte ho na něj“ Slavně pak dovezli živého draka k zámku. Král povolal všechny kováře z celého království. Ti ukovali obrovskou klec kterou přikovali ke skále s jeskyní kousek za královským městečkem. Do té potom draka zavřeli. Lidé z celého království se tak mohli na draka přijít podívat každý zaplatil vstupenku za kouknutí. A tak byla založena královská ZOOlogická zahrada v Lešné.
  Časem sehnali k drakovi taky dračici a ta mu vyhnala zlobu ze všech hlav. Takže se musel přestal zajímat o princezny.Místo toho se zajímal o to aby přišlo co nejvíc návštěvníků, aby bylo dost peněz na krmení pro ně i ten houf malých draků kteří se jim narodili.
  V království měli z vítězství rytíře velkou radost a oslavovali nového hrdinu. Dostalo se mu nejen nejhezčí princezny a slíbeného půl království, ale také slávy a obliby mezi obyvateli a nakonec i houf dětí které si s princeznou pořídili.

  1. Díky za komentář, klidně jste mohl napsat komentář přímo k pohádce :), když dovolíte, navrhuji vložit pohádku do připravované kategorie Reklamní pohádky. 🙂

 4. Dobrý den.
  Chtěl bych Vám zaslat, on-line, psanou pohádku, kterou jsem napsal a zatím ležela „v šuplíku“ (tedy spíše v počítači). Je ji možno zaslat ve formátu .doc, nebo již ve formátu e-pub a souhlasím s jejím zveřejněním, pokud uznáte, že by to mělo význam a měli by jste o ni zájem. Jde o poměrně rozsáhlý text, víceméně knížečka jednotlivých příběhů, v samostatných kapitolách. Sdělte prosím, jako formou je ji možno zaslat k Vašemu posouzení a případnému zveřejnění.
  Děkuji a jsem s pozdravem
  Jiří Prokop

 5. Dobry den,rafa bych se optala,zdali nepremyslite i o audiopohadkach?Moje deti moc rady poslouchaji pohadky,ktete jim ctu,ale pouštím jim i audiopohadky.Problem je,že se jim nelíbí hlasy osob,které je namlouvají….pptom take nezpoplatnene pohadky obsahuji hodne reklam.Rozhodla jsem se pořídit si profi mikrofon a namlouvá jim pohadky sama.Jsou nadsene..kazdou,kterou jim prectu i nahraji a v budoucnu mam moznost jim ji pustit znovu nebo je uschovam pro jejich deti.Dekuji za odpoved.Andrea

 6. Prosím. Nastavte pozadí webu na černou. Aspoň pro iPhone. Ta tmavě modrá není nic moc. Když černý režim tak to chce skutečně černou.

 7. Milí rodiče a děti. Chápu, že některé pohádky se vám nelíbí. Božena Němcová ani jiní pohádkoví autoři nebyli zase takoví kouzelníci, ale komentář s vulgarním výrazem bohužel nezveřejním. 😛 .. jinak díky za zpětnou vazbu. Naslouchám a řídím směr tohoto webu i podle Vašich komentářů, tak pište a hlavně sdílejte na své sociální sítě i blogy. Potěší.

 8. Dobrý den.?Znám jednu krásnou pohádku.Abych ji mohla dát na tyto stránky potřebuji účet na Twiteru??A kdyžtak kam jí mám napsat?
  Děkuji.
  Přeji krásné Velikonoce.
  Kajinka

 9. Dobrý den,
  našel jsem audio pohádku – O šnečkovi, který nevěděl čím být.
  Mám dotaz, jestli z Abataru jsou i další pohádky v audio verzi.
  Děkuji
  Jiří Pleva

 10. Dobrý den.
  Moje dcera miluje vaše stránky ??.
  Ale také moje pohádky co jí vyprávím před spaním.A tak ji napadlo že bych sem mohla nějakou dát.Ale já nevím jak…Poradíte mi jak?

  P.S.nemám Facebook ani Instagram.

  Krásný den

  Díky

  Karolína.

 11. Ne každá pohádka se povede, ne každá se líbí. Díky za všechny komentáře. 🙂

 12. Na okraj:

  Není tady profi redakce, proto ta stylistika.
  Není tady profi korektor/ka, proto ty překlepy.
  Není tady ředitel autobusu, proto ten projekt funguje.

  Pro moje strašidýlka to stačí. Díky za podporu.
  Každý komentář, odkaz nebo zmínka podporuje chuť rozvíjet Pohadkozem, díky za to.

 13. Omlouvám se za komplikace, zase tady straší webhosting. Občas se stane, že při vyšší zátěži web spadne a objeví se chyba 503. Hledám řešení. .jestli má někdo tip, sem s ním. Zubaté Strašidlo

 14. Zakleté království. Jednoho dne král šel pro sklenici vody a slyšel dupání. Šel se podívat, co to dupe a zjistil, že je to princezna, která jsi vyčarovala dva slony. Král se divil, tak šel spát a zase slyšel dupání, ale větší. Tak zase šel a zjistil, že to je zase princezna a pět nosorožců. Král se zas divil a šel spát. A zase slyšel dupání i nějaké vřískání, a pak se vzbudila komorná a ještě k tomu očarovala království tak, že opice budou navždy vřískat, sloni dupat, nosorožci taky dupat. Šli ven, slyšeli řev jako na stadionu. Princezna je vyhodila pryč, ale stejně se vrátili, protože je něco přitahovalo. Princezna nevěděla, co chtěl kuchař uvařit k obědu. Opice. Ale ty se nedaly a místo toho vzaly knihu a kuchaře hodili do hrnce a ostatní do koše a do pračky. Všichni se spolu prali a prali, až došel princ z království devíti řek a opicím nafackoval. A ostatní vysvobodil. Zakleté království už nebylo zakleté království, ale normální království. Hluk utichl a opice uvařil opičí stehýnka a opičí vývar na smetaně. Mňam. A byla svatba, takže všichni žijí šťastně a spokojeně.

 15. Dobry den, Vase pohadky mame moc radi. Kam prosim zmizela autorka Monika, neni-li to neverejna informace? Jeji pohadky byly nase nejoblibenejsi.

  1. Dobrý večer. Nezmizela, jen požádala u pohádek jiné jméno. Dalo jsem jí nick Maruška. Bohužel nemá pro Pohádkozem prostor psát další pohádky. Starší „recykluji“. Zapomenuté publikuji znovu zkorekturované a s obrázkem. ☺️

 16. Dobrý večer
  Ráda čtu dětem před spaním z vašich stránek, a ráda bych si tu založila účet, ale nemohu se zde přihlásit ani registrovat 🙁 Poradíte mi prosím? ALENA P

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..