O holčičce, která zachránila ptáče

Jednoho krásného jarního dne, kdy všechno kvetlo a vonělo, se vydala malá Emilka na procházku parkem se svými rodiči. Emilka jaro zbožňovala. Všude byly nádherně rozkvetlé růžové třešně, různobarevné keře a květiny s úchvatnou vůní. Co však Emilka měla na jaře nejraději? Jak se probouzela zvířátka ze zimního spánku, rodila se nová mláďata a líhla se z vajíček. Zkrátka jak všechno na jaře začínalo. Kdo by koneckonců na jaře takový pocit neměl, když se probouzí tolik nového života!

Toho dne Emilka spatřila na stromě v parku hnízdo. Hned se k němu přihnala, i když bylo moc vysoko, aby ho lépe viděla. Slyšela štěbetání ptáčat, jak čekala na nějaké jídlo od rodičů. Poté si všimla něčeho zvláštního – na zemi, hned pod hnízdem štěbetalo ptáče. „Muselo vypadnout z hnízda,“ pomyslela si Emilka. Zavolala rodiče, aby ho vrátili zpátky. Ti jí vysvětlili, že se někteří ptačí rodiče o ptáče, z něhož je cítit člověčina, už nepostarají. Proto si vzali ptáče domů. 

Emilka úpěnlivě rodiče prosila, aby se o ptáče postarali sami a nedávali ho do ptačího útulku. Rodiče byli nejdřív proti, ale nakonec svolili. A tak ptáče zahřívali a krmili tak dlouho, dokud se z něj nestal statný orel. Jakmile se naučil létat a starat se o sebe sám, vypustili ho zpět do přírody.

O pár let později, když už byla Emilka větší, se ztratila sama v lese. Moc se bála a nevěděla, jak se dostat domů. Znenadání kolem ní zakroužil veliký orel a přistál jí na rameni. Byl to orel, kterého kdysi zachránila! Musel si pamatovat, co pro něj udělala, a teď chtěl na oplátku pomoci zase on. Emilka se zaradovala, pohladila ho po hlavě a orel opět vzlétnul.

Letěl lesem dál a dál a Emilka ho následovala, až konečně vyšli z lesa ven. Emilka byla orlovi ohromně vděčná a dala mu za odměnu kus čerstvého masa. Díky orlovi se bezpečně vrátila domů a navíc pochopila, že pomáhat a dělat dobré skutky se vyplácí, protože se vám vždycky nějakým způsobem vrátí zpět.

4.2/5 - (80 votes)

Komentáře: 3

  1. Ptáčata se domů nenosí. Pokud vypadne z hnízda, tak se má dát někam do křoví blízko místa kde vypadlo. Ptáci nemají čich a tak je jim jedno, že z nich jde cítit „člověčina“. Ptačí rodiče své mladé krmí i když jsou na zemi. Tím, že si někdo vezme ptáče domů jen riskuje, že ho svou „pomocí“ zabije. Pohádka dokáže děti ovlivnit a je poněkud mrzuté, když nabádá k něčemu co se dělat nemá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..