O holčičce, která zachránila ptáče

2 min. čtení

Jednoho krásného jarního dne, kdy všechno kvetlo a vonělo, se vydala malá Emilka na procházku parkem se svými rodiči. Emilka jaro zbožňovala. Všude byly nádherně rozkvetlé růžové třešně, různobarevné keře a květiny s úchvatnou vůní. Co však Emilka měla na jaře nejraději, bylo to, že se probouzela zvířátka ze zimního spánku, rodila a líhla se nová mláďata a zkrátka všechno jako by na jaře začínalo. Kdo by koneckonců na jaře takový pocit neměl, když se probouzí tolik nového života?

Toho dne Emilka spatřila na jednom ze stromů v parku hnízdo. Hned se k němu přihnala, i když bylo moc vysoko, aby ho mohla vidět. Slyšela štěbetání ptáčat, jak čekala na nějaké jídlo od rodičů. Poté si ale všimla něčeho dalšího – na zemi, hned pod hnízdem také štěbetalo ptáče. Muselo vypadnout z hnízda, pomyslela si Emilka. Zavolala rodiče, že ho musí vrátit zpátky. Ti jí vysvětlili, že někteří ptačí rodiče se o ptáče, ze kterého je cítit člověčina, už stejně nestarají. Tak si vzali ptáče domů. 

Rodiče ho chtěli dát do jakéhosi ptačího útulku, ale Emilka moc prosila, aby se o něj postarali sami. Rodiče byli nejdřív proti, ale nakonec svolili. A tak ptáče zahřívali a krmili tak dlouho, dokud se z něj nestal statný orel. Naučil se létat a starat se o sebe sám, proto ho vypustili zpět do přírody.

O pár let později, když byla už Emilka větší, se ztratila sama v lese. Moc se bála a nevěděla, jak se dostat domů. Když najednou kolem ní zakroužil veliký orel a přistál jí na rameni. Byl to orel, kterého kdysi zachránila! Musel si pamatovat, co pro něj udělala, a teď chtěl na oplátku pomoct zase on. Emilka se zaradovala, pohladila ho po hlavě a orel opět vzlétnul.

Letěl lesem dál a dál a Emilka ho následovala, až konečně vyšli z lesa ven. Emilka byla orlovi ohromně vděčná a dala mu za odměnu kus čerstvého masa. Díky orlovi navíc pochopila, že pomáhat a dělat dobré skutky se vyplácí, protože se vám vždycky nějakým způsobem vrátí zpět.

4.3/5 - (47 votes)
FavoriteLoadingPřidat do oblíbených

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..