Bajka O žábě a myši

Upozornění: Pro starší čtenáře, 12+ 💀

V jednom rybníce žila žába, která znala jen svůj rybník a pár louží. Ale uměla báječně vyprávět, kde všude byla, co všechno viděla a co všechno umí. Vyprávěla to tak přesvědčivě, že ti, kdo ji neznali, snadno uvěřili, že říká pravdu.

Toto žabí vyprávění slyšela i myš. Znala jen svou myší díru a malé políčko v okolí, kam chodila na zrní. Žábino vyprávění jí učarovalo. Myš byla zvědavá na svět kolem a moc by si přála zažít také nějaké dobrodružství.

„Nejlíp svět poznáš, má drahá,“ vyprávěla žába, „když se naučíš plavat. Po vodě se dostaneš všude. Věř mi, moc dobře to znám. Plavu tak rychle, že předhoním každý parník, a doplavu až k moři, když se mi zachce.“

Bajka a ke čtení - O žábě a myši
Bajka o žábě a myši

„Jak bych se ale naučila plavat?“ přemýšlela myš.

„Co tě nemá. Já tě to moc ráda naučím. Naučila jsem plavat všechny žáby a ryby v tomhle rybníce, když byly ještě pulci,“ chvástala se žába a dál vyprávěla, jak to udělají.

„Hele,“ povídá žába. „Tady je provázek. Já si tě k sobě přivážu a poplaveš za mnou.“

A tak se myš přivázala k žábě. Žába skočila do vody, vesele se potápěla a plavčila. Tu uviděla další žábu.

„Ahoj, sestro! Jak se máš? Už jsem ti vyprávěla o tom, jak jsem vyhrála soutěž v potápění? To bylo tak…“

Žába se dala do vyprávění a na myš úplně zapomněla. Vůbec si nevšimla, že se ta chuděra utopila. A žába si dál kvákala s každým, koho potkala.

Uplynuly tři dny. Utopená myš se nafoukla a vyplavala na hladinu rybníka. Jak se vznášela, zahlédl ji z oblohy pták luňák. Myšku si ulovil k snědku. A protože byla stále přivázaná k žábě, ulovil s myškou i žábu. A tak se luňák pořádně naobědval. Snědl myš i žábu, protože měl už velký hlad. Na nějaké žabí výmysly ukvákané žáby nebyl vůbec zvědavý.

Žábě to samozřejmě patřilo, protože svým hloupým a bezstarostným chováním připravila myš o život. Tím přivolala nebezpečí i sama na sebe. Proto se k sobě chovejme ohleduplně a dávejme pozor jeden na druhého.

2.5/5 - (181 votes)

Komentáře: 16

  1. Pohádka moc hezky začínala, ale pak hrůza .. přitom měla velký potenciál . Dětem se též nelíbila .

    1. Pohádka opravdu moc hezky začíná ale pak to bylo strašný… Raději jsem šla číst jinou pohádku

  2. “Tak toto se moc nepovedlo…”nechutná rozprávka.. 0,0 hviezdy. Pekné sníčky praje zhrozená maminka

  3. To není ani pro starší vhodné to se na mě nezlobte . Čtu tady každým den a zatím jsem na něco takového nenarazila. Dětem se taky nelíbila

  4. Nevím, co vám tady všem vadí. Na začátku je jasné upozornění. Je to bajka, tedy zvířata se chovají, jako lidé a na konci máme poučení. Dětem jsem ji četl a vše v pořádku. Je vidět, jak je dnešní doba změkčilá. Doporučuji všem kritizujícím maminkám četbu bratří Grimmů v původních verzích. To byly alespoň horory…

  5. Bajky právě takové bývají, já to tedy čekala. Dcera s tím byla úplně ok. Má ráda Kytici. Je to pro starší. 🙂

  6. Konečně nějaká neinfantilni pohádka. Děkuji za něco, co zaujme i rodiče. Smrt k životu patří a v přírodě obzvláště. Dvouletá dcera s tím žádný problém neměla. Ostatně ji upravuji kdejakou pohádku do trochu realističtějších podob.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..