Jak zvířátka závodila na sněhu

Zvířátka se rozhodla, že na nejvyšším zasněženém kopci za vesnicí uspořádají závod. Ke startu se připravilo pět zvířátek. Každé chce vyhrát, proto si vybralo rychlý stroj. Kdo bude první v cíli pod kopcem? Ke startu, připravit, pozor a teď! 

Zvířátka se odrazila a vyrazila z kopce dolů. Vedení se ujalo morče Píďa, které si zalezlo do malého hrnce. Hned za ním se řítí kočka Ája na bobech a osel Hýkal na saních. Ale co se to děje na startu? Beránek Bečka vyjel až teď. Opozdil se, protože si ještě doplňoval vlnou igelitový pytel, na kterém se už konečně klouže z kopce. Byl by býval poslední, kdyby se psovi Azorovi nezamotaly do sebe lyže. Azor spadnul čumákem do sněhové závěje. Tím byl ze závodu vyřazen.

 Jak zvířátka závodila na sněhu. Zdroj obrázku: depositphotos.com

Čtyři závodníci se řítí z kopce dolů. Kdo bude první na namalované čáře v cíli? Kočka Ája už je v polovině kopce, ale její boby nabraly takovou rychlost, že Ája dostala hrozný strach. Ladným skokem z bobů vyskočila do sněhu a posadila se na plot podél dráhy. Ze závodníka se stal rázem divák. Uhodnete, kolik zbývá závodníků?

Jak zvířátka závodila na sněhu. Zdroj obrázku: depositphotos.com

V závodě tedy pokračují tři závodníci – osel Hýkal na saních, beránek Bečka na igelitovém pytli a morče Píďa v hrnci. Beránek Bečka nabral velkou rychlost a předjel sáně osla Hýkala. 

„Plazíš se jako šnek, osle ušatá!“ volal přitom na Hýkala. Posmívat se soupeři se mu ale vymstilo. Nedával pozor na cestu, vyjel z uježděné trati a přistál v náručí sněhuláka, kterého tu postavily děti. Tím pro něj závod skončil.

O první místo soupeří už jen osel Hýkal na saních a morče Píďa v hrnci. Hrnec se s morčetem Píďou točí, ale úspěšně se řítí k cíli. Osel Hýkal by chtěl být také tak rychlý. Napadlo ho, že se postrčí kopýtky. Jen se jeho nohy dotkly země, zabořily se do sněhu a saně prudce zabrzdily. To osel Hýkal nečekal a skutálel se z nich do sněhu. Kutálel se z kopce jako pytel brambor.

Osel Hýkal se dokutálel do cíle jako druhý. Těsně před ním prosvištělo přes cílovou čáru morče Píďa. 

„Sláva morčeti! Dojelo do cíle jako první!“

„Na příští závod musíme lépe trénovat,“ vzdychne si osel Hýkal.

„Tak, tak,“ souhlasí pes Azor.

„A já si seženu lepší stroj,“ dodala kočka Ája.

Ten večer šla zvířátka spát celá natěšená, jak si zítra závod zase zopakují.

4.7/5 - (133 votes)

Komentáře: 5

  1. Moc povedena pohadka, cetl jsem ji malemu a hned sem fandil Pidovi a on vyhral!! Super, tahle pohadka byla dokonala.

    1. Hezká pohádka moc opravdu moc se jim povedla. Četla jsem ju tátovi a je fakt hezká. Ti kteří tu pohádku vymysleli tak je za to musím hodně pochválit.

  2. Musím říct, že se jim ta pohádka povedla. Je fakt úžasná. Ti, kteří to vymysleli, tak jsou fakt dobří a také šikovní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..