Vláček splněných přání

3 min. čtení

Uprostřed hluboké noci, když už je ta největší tma, projíždí po světě vláček. Je velký, ale tak tichý, že skoro nejde slyšet. Má tlumená světla, jakoby malé hvězdičky. A když projede kolem tvého domu, uslyšíš jen tiché zacinkání rolniček a ucítíš jemný vánek. Žádný dospělý ho nikdy neviděl ani neslyšel.

Vláček splněných přání - Štěpán Mathon, Moravská střední škola – Grafický design
Vláček splněných přání – Štěpán Mathon, Moravská střední škola – Grafický design

Ani spoustu dětí o něm neví. Vidět a slyšet ho můžou jen ty, co na něj věří. Tento vláček vyjíždí každou noc z pohádkové říše kouzel. Je to vláček splněných přání. Projíždí celým světem. Má pomalé tempo, aby ti co ho uvidí, na něj mohli naskočit a tak si splnit svůj sen, své největší přání.

V jednom domku v růžové postýlce už netrpělivě čeká holčička Lara. Nechce spát. Chce si splnit svůj sen. A tak leží v posteli a dává pozor, kdy uslyší první zacinkání rolniček. Najednou se zahýbe záclona. Jemný vánek prostoupí do jejího pokoje a Lara ví, že vláček se už blíží. Rychle vyskočí z postele a potichu otevře okno. V dálce slyší tichounké rolničky a vidí jemná světýlka. Vláček se přibližuje a její nadšení roste. Když už je vláček skoro u ní, Lara se chytne madel u dveří a naskočí. Vejde dovnitř, najde si místo u okna a čeká, kam ji zaveze.

Má svůj sen. Chce jezdit na koni na louce. Prohánět se mezi květinami a přitom sedět v sedle svého nejlepšího zvířecího přítele. Splní jí vláček tento sen? Lara na něj věří, tak by měl. Najednou vláček oznamuje: „Zastávka pro malou Laru se blíží, budeme přibržďovat, budeš vystupovat.“ Ozve se z rozhlasu. Holčička se připraví ke dveřím a za malou chvíli opatrně vyskočí. Dopadne nohama na trávu. A když se podívá kolem, nestačí se divit. Kolem ní je nádherná louka se spoustou květin. Z dálky vidí, jak k ní běží kůň. Sehne se, aby mohla nasednout a opatrně cválá po celé louce. Lara je jak v sedmém nebi. Užívá si každou minutu svého splněného přání. Po nějaké době kůň zastaví. Lara cítí vánek a slyší rolničky. Vláček se vrací, aby ji odvezl zpátky do postýlky. Lara koně obejme, pohladí ho a rozloučí se. „Zase přijdu, děkuju kamaráde.“ Když se vláček přibližuje, nasedne a nechá se dovézt domu. Z okna se ještě dívá, jak v dálce pomalu mizí jeho malá světýlka. Později, když v postýlce usíná, tak se pořád jen usmívá, protože se jí splnil sen. Vláček ji za ním dovezl.

A co ty? Věříš na vláček splněných přání? Tak zavři oči a přemýšlej o tom, jaký je tvůj sen, tvoje přání. A až jednou v noci ucítíš vánek a uslyšíš cinkání rolniček, tak ti začne to tvoje pravé kouzelné dobrodružství.

4.8/5 - (30 votes)
FavoriteLoadingPřidat do oblíbených

Komentáře: 8

  1. No páni, takové pohádky máme nejraději. Krásně se u nich usíná. Děkujeme. Kája a Kristýnka.

    1. Moc všem děkuji za komentáře. Opravdu mám velkou radost, že se pohádky dětem líbí. 🙂 Je to pro mě velká motivace. A knížku? Nemám. Jak už bylo tady psáno, zatím mám pohádky jen tady na Pohádkozemi. Ale i za to jsem ráda. Těší mě váš ohlas. Od všech. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..