Vláček splněných přání

Uprostřed hluboké noci, když už je ta největší tma, projíždí po světě vláček. Je velký, ale tak tichý, že skoro nejde slyšet. Má tlumená světla, jakoby malé hvězdičky. A když projede kolem tvého domu, uslyšíš jen tiché zacinkání rolniček a ucítíš jemný vánek. Žádný dospělý ho nikdy neviděl ani neslyšel.

Vláček splněných přání - Štěpán Mathon, Moravská střední škola – Grafický design
Vláček splněných přání – Štěpán Mathon, Moravská střední škola – Grafický design

Ani spoustu dětí o něm neví. Vidět a slyšet ho můžou jen ty, co na něj věří. Tento vláček vyjíždí každou noc z pohádkové říše kouzel. Je to vláček splněných přání. Projíždí celým světem. Má pomalé tempo, aby ti co ho uvidí, na něj mohli naskočit a tak si splnit svůj sen, své největší přání.

V jednom domku v růžové postýlce už netrpělivě čeká holčička Lara. Nechce spát. Chce si splnit svůj sen. A tak leží v posteli a dává pozor, kdy uslyší první zacinkání rolniček. Najednou se zahýbe záclona. Jemný vánek prostoupí do jejího pokoje a Lara ví, že vláček se už blíží. Rychle vyskočí z postele a potichu otevře okno. V dálce slyší tichounké rolničky a vidí jemná světýlka. Vláček se přibližuje a její nadšení roste. Když už je vláček skoro u ní, Lara se chytne madel u dveří a naskočí. Vejde dovnitř, najde si místo u okna a čeká, kam ji zaveze.

Má svůj sen. Chce jezdit na koni na louce. Prohánět se mezi květinami a přitom sedět v sedle svého nejlepšího zvířecího přítele. Splní jí vláček tento sen? Lara na něj věří, tak by měl. Najednou vláček oznamuje: „Zastávka pro malou Laru se blíží, budeme přibržďovat, budeš vystupovat.“ Ozve se z rozhlasu. Holčička se připraví ke dveřím a za malou chvíli opatrně vyskočí. Dopadne nohama na trávu. A když se podívá kolem, nestačí se divit. Kolem ní je nádherná louka se spoustou květin. Z dálky vidí, jak k ní běží kůň. Sehne se, aby mohla nasednout a opatrně cválá po celé louce. Lara je jak v sedmém nebi. Užívá si každou minutu svého splněného přání. Po nějaké době kůň zastaví. Lara cítí vánek a slyší rolničky. Vláček se vrací, aby ji odvezl zpátky do postýlky. Lara koně obejme, pohladí ho a rozloučí se. „Zase přijdu, děkuju kamaráde.“ Když se vláček přibližuje, nasedne a nechá se dovézt domu. Z okna se ještě dívá, jak v dálce pomalu mizí jeho malá světýlka. Později, když v postýlce usíná, tak se pořád jen usmívá, protože se jí splnil sen. Vláček ji za ním dovezl.

A co ty? Věříš na vláček splněných přání? Tak zavři oči a přemýšlej o tom, jaký je tvůj sen, tvoje přání. A až jednou v noci ucítíš vánek a uslyšíš cinkání rolniček, tak ti začne to tvoje pravé kouzelné dobrodružství.

4.6/5 - (71 votes)

Komentáře: 9

  1. No páni, takové pohádky máme nejraději. Krásně se u nich usíná. Děkujeme. Kája a Kristýnka.

    1. Moc všem děkuji za komentáře. Opravdu mám velkou radost, že se pohádky dětem líbí. 🙂 Je to pro mě velká motivace. A knížku? Nemám. Jak už bylo tady psáno, zatím mám pohádky jen tady na Pohádkozemi. Ale i za to jsem ráda. Těší mě váš ohlas. Od všech. 🙂

      1. Miluju Vaše pohádky! Synovi je teprve 8 měsíců a čtu mu od prvního dne co se narodil. Vaše pohádky se čtou vlastně samy a pokaždé si vybírám hlavně ty od Vás. Jsem také za napsání knihy. Byla by skvělá! ❤️ Já už pár týdnů přemýšlím nad tím, proč někdo nedělá podcast Pohádkozem? Byl by fajn a věřím, že by měl úspěch. Mít svolení od autorů a vybavení, tak bych do toho hned šla. ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..