Neviditelný jednorožec

Bylo takhle jednou jedno stádo koní, které žilo na farmě strýčka Toma. Mezi všemi těmi koni všech různých barev byl i jeden jednorožec, který byl ale velmi smutný, nikdo ho totiž neviděl. Abyste mohli vidět jednorožce, musíte totiž věřit na kouzla, a na ty dnes už nikdo nevěří.

Jednorožec se cítil neuvěřitelně osamělý a toužil po tom stát se obyčejným koněm. Ostatní koně mu to vymlouvali, říkali mu, že být jednorožcem je přece skvělé, vždyť je to mytický tvor! Jednorožci to však bylo jedno, když viděl, jak se farmář věnuje ostatním koním a jeho přehlíží, byl z toho smutný.

Jednoho dne se strýček Tom rozhodl pozvat k sobě na farmu svou neteř Emu. Ta byla moc ráda, milovala zvířátka, a hned jak to šlo, se vydala za strýčkem na návštěvu. Jelikož byla Ema ještě dítě, na kouzla stále věřila. Když jí strýček prováděl svou farmou, byla naprosto unešená. A co teprve, když došli ke koním, kde viděla toho krásného sněhově bílého jednorožce se zlatým rohem! Strýček jí říkal, že má jen moc bujnou fantazii, že jednorožci neexistují. Ema ale věděla, co vidí.

Tajně jednorožce každou noc navštěvovala a postupně se z nich stávali přátelé. Jednorožec byl nesmírně šťastný, konečně ho někdo viděl a přátelil se s ním! Zářil díky tomu víc než kdy dřív a byl rád za to, že je jednorožcem. Už se nechtěl stát koněm, protože být jednorožec je přece něco výjimečného!

I když se Ema musela vrátit domů, strýčka Toma, a samozřejmě jednorožce dál navštěvovala. Pojmenovala ho Snížek a brzy se z nich stali přátelé na celý život.

4.6/5 - (44 votes)

Komentáře: 20

 1. Dobrý večer paní Emo děkuji za tento nádherný příběh mé přítelkyni se moc líbil a už pomalu usíná takže děkuji. Btw je jí 14 takže chill ještě jednou děkuji. Simba.

 2. Děkuji moc za pohádku. Mé 16ti leté kamarádce se moc líbila a říkala že je z toho vlhká. I když nevím co to znamená tak si myslím že byla spokojená 🙂 10/10 na googlu.

 3. Moc krásný příběh který dojal i kamaráda našich rodičů i ně (rodiče)
  A mojí malou sestru uspal ale musela jsem jí to číst desetkrát protože je to velmi krásný a dojemný příběh a rodina brečela babička děda mamka taťka prostě všichni a říkaly recenze 10/10 8/10 nebo9/10. A mě se to velmi a velmi líbilo hihi

  1. Nám z toho brečel i pes a kočka. Bylo to tak dojemné z jsme všichni brečeli ještě 7 dní a 7 nocí. 8. den jsme už nebrečeli. Dostali jsme deprese z toho že nemůžeme přestat brečet z tak neuvěřitelně dojemného příběhu a rozhodli jsme se spáchat společnou sebevraždu. První se postavil na zadní nohy pes a hodil si packama lano kolem krku. Pak šla kočka i papoušek a pak zbytek mé rodiny. Pod takovým náporem mrtvol už ale lano nevydrželo a podemnou jako posledním prasklo. A tak brečím do teď – již 7 měsíců a 7 dní v psychiatrické léčebně.

 4. Moje přítelkyně, které je 16 říkala že to bylo nádherný a dojemný… Skoro z toho usla… Pokračujte a dělejte co vás baví… Cením

  Ale zajímá mě co bylo dál s jednorožcem… Přece holčička měla pubertu a už se nemohli vídat tak často… Požaduji dopsat příběh

  -borec Filípek

 5. Dobrý večer paní Emo mé přítelkyni se příběh moc libil. Už pomalu usiná a tak děkuji. Btw už ji je 17 takže chill a ještě jednou děkuji.
  Simba

 6. Moc pěkná pohádka. Dcerka má ráda jednorožce a princezny. A tohle je úplně ideální pohádka pro ní.. Nijak složitá, ale pěkná. A hlavně ne moc dlouhá, takže jí stihnu dočíst, než usne. Děkujeme.

 7. Část komentářů k této pohádce byla naprosto nevhodná. Mrzí mne že má někdo potřebu psát takové věci na stránku s pohádkami pro děti. Nebylo to ani vkusné ani vtipné.
  Pohádka se dceři samozřejmě líbila ??

 8. Dcera miluje jednorožce, pohádka je krásná a taky krátká, takže pro nás ideální 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..