Princezna a kouzelná kytička

Byla jednou jedna krásná princezna Anička. Měla dlouhé vlásky, modrá očička a ráda nosila šatičky. Anička byla i velmi moudrá, hodná a každému pomáhala.

Její tatínek byl král. Často jezdil do cizích zemí, aby byl na světě pořádek a mír. Anička se s ním loučila stejně jako její maminka. Každý den pak na tatínka čekala.

Jednoho dne šla Anička do zahrad. Tam si spokojeně hrála, dokud si nevšimla jedné zvláštní kytičky. Nikdy ji tady neviděla a to zahrady znala velmi dobře. Na kytičce mohla oči nechat. Byla tak veliká a tak krásně barevná! Anička byla kytičkou okouzlená a věděla, že ji musí ukázat své mamince, královně. Honem se zvedla a utíkala do zámku, jak jí jen nožičky stačily.

V zámku Aničku překvapilo, že slyší pláč. Potichu otevřela dveře a nakoukla dovnitř. Její maminka opravdu plakala. Anička z toho byla smutná a šla k ní. Objala svoji maminku.

„Proč pláčeš, maminko?“

 „Stýská se mi po tatínkovi. Už je dlouho pryč.“

I Aničce se stýskalo, ale neplakala. „Pojď se mnou, maminko. Něco ti ukážu.“ Usmála se a vzala maminku za ruku. Vedla ji přímo k té kytičce. Její maminka milovala květiny stejně jako Anička. Dovedla maminku před kytičku a společně s ní se usadila.

„Maminko. Toto je kouzelná kytička, která ti splní každé přání. Stačí, abys ji řekla, že chceš mít tatínka zpátky a ona ti to splní.“

Královna byla překvapená, ale dala na slova své dcery. „Kytičko kouzelná, kytičko nádherná, prosím, splň mi mé přání. Přeji si, aby se můj král brzy vrátil. Kytičko krásná, děkuji ti.“ Královna se potom usmála, vzala svou dceru za ruku a společně s ní se vypravila do zámku. Byl už čas jít spát.

Ráno je obě dvě probudil známý hlas, který zaslechly. Pan král se vrátil. Anička i královna ho okamžitě objaly. I král je objal. Celá rodina byla zase pohromadě.

Kdo ví, jestli ta kytička totiž nebyla opravdu kouzelná.

4.4/5 - (35 votes)

Komentáře: 5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..