Jak havrani zachraňovali

Na kraji města byl velký kopec. Byl to perfektní svah pro zimní dovádění. V zimě na něj chodily děti z celého města. Jezdily na něm na saních a bobech. Uprostřed toho kopce stál mohutný strom. Měl silné větve. A každou zimu na nich sedělo několik havranů. Ze stromu měli krásný výhled a skvěle viděli na celý kopec.

Jednou se na kopci sešlo několik dětí. Měly s sebou lyže. Chtěly se na nich naučit jezdit, a tak si je nasadily. Jedno po druhém se snažilo pomalu sjíždět svah. Ale nešlo jim to. Havrani celou dobu vše pozorovali ze stromu a málem se uchechtali smíchy. Úplně se za břicha popadali. „Jééé, to je sranda. Koukej, tam je úplná padavka. A tamten neujel ani metr. A tamta udělala s lyžemi kotrmelec,“ pokřikovali mezi sebou havrani a smáli se padajícím dětem.

Pohádka pro děti - Jak havrani zachraňovali
Jak havrani zachraňovali

V tu chvíli jedna holčička nabrala obrovskou rychlost při sjezdu ze svahu. Nohy se jí rozkmitaly a kolínka rozklepala. Asi v půlce kopce se úplně převrátila, lyže létaly vzduchem a holčička dopadla tvrdě na zem. Nejdříve se všichni smáli a havrani snad nejvíc. Jedna dívenka přispěchala k holčičce. Zjistila, že je to vážné a že se její kamarádce opravdu něco stalo. A tak začala volat: „Pomoc! Pomozte mi! Tohle už není legrace! Něco jí je.“

Děti zbystřily a seběhly se kolem obou dívek. Havrani se přestali smát. Koukali na děti, jak se snaží holčičku zvednout. Nešlo to. A tak jeden z havranů zavelel: „Pojďte, musíme jí pomoci. Tady končí legrace. Každý vezme dívku do svých drápů a společně ji odneseme do nemocnice.“

A tak všichni havrani přiletěli k holčičce, která ležela na zemi. Opatrně zasekli do jejího oblečení drápy a začali máchat křídly, co jim síly stačily. Pak se s dívkou zvedli a letěli s ní směrem k nemocnici. Ostatní děti běžely zároveň s nimi. Holčička jen koukala kolem sebe, co se to děje. Letěla pomalu vzduchem a nad zemí ji nesli havrani. Po chvíli v pořádku havrani doletěli do cíle.

Když se otevřely dveře nemocnice, byl to neuvěřitelný pohled. Zasněžené děti běžely dovnitř a nad nimi letěli havrani nesoucí zraněnou holčičku. Sestřičky a doktoři zprvu jen zírali úžasem. Pak ale děti začaly volat: „Naše kamarádka je zraněná! Spadla na kopci na lyžích. Havrani ji nám sem pomohli donést.“ V tu chvíli sestřičky i doktoři vzali zraněnou dívku na nosítka a odvezli ji za zavřené dveře. Havrani zrovna stáli u dveří a chystali se odletět, když v tu chvíli na ně děti zavolaly: „Děkujeme, kamarádi. Uvidíme se zase na kopci.“ Havrani zamávali křídly a odletěli pryč. Do nynějška havrani sedávají na stromě nad svahem a dávají pozor na děti, když na něm jezdí. A děti jsou moc rádi, že tam mají takový dozor.

4.5/5 - (94 votes)

Komentáře: 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..