Timy, Tygr a malinový džem

Tatínek Timyho a Tygra pracoval v jedné z místních cukráren. Pomáhal tam spravovat pokažené přístroje, a sice například troubu, bez jejíž pomoci by žádná z cukrářek nemohla upéct dort. Jednou za čas tatínek udělal mamince a dětem radost a přinesl z práce dort. A jeden z takových dnů nastal právě dnes.

Jakmile tatínek vkročil do kuchyně a maminka spatřila krabici, v níž tatínek pravidelně dorty nosíval, zavolala Timyho a Tygra. „Hned si ukrojíme kousek dortu ke svačině, dokud je čerstvý,“ pronesla s úsměvem na rtech. Sourozenci se zaradovali, protože dort nesvačili každý den. To by se jim přece zkazily všechny zuby.

Maminka uvařila kávu pro sebe i pro tatínka a kočičím bratrům připravila ovocný čaj, který měli tak rádi.

„Potřebuješ s něčím pomoct, maminko?“ Zeptali se Timy a Tygr. Maminka bez váhání odvětila. „K tomuto dortu by skvěle chutnal malinový džem. Avšak je ve sklepě.

Timy s Tygrem zazářili nadšením a vydali se k poklopu, jenž vedl do tmavého a vlhkého sklepa.

Když však spatřili tu černo-černou tmu, nadšení je rychle opustilo. Co když tam na ně číhá nějaké strašidlo, o kterých četli v pohádkových knížkách? „Jsme přece velcí kluci, co mamince slíbili, že jí pomůžou. Musíme to zvládnout,“ pronesl přesvědčivě a odhodlaně Tygr. Zhluboka se nadechl, vydechl a vydal se po schodech dolů. Timy mu byl v patách. Jakmile slezli dolů, vzpomněli si, že tam jsou na stole položené svítilny a ihned je rozsvítili.

Rázem spatřili několik velkých polic plných zavařenin. „Tady jsou okurky,“ pronesl Tygr a už otevíral láhev, aby okurku ochutnal. V mžiku se zašklebil, protože okurky byly pro něj příliš kyselé. Hledal dál, když v tom narazil na česnek. „Fuj, ten je ale slaný,“ rozčílil se. A do třetice jej zaujala sklenice, na níž byly nakreslené maličké papričky. Když se ale do jedné z nich zakousnul, myslel, že mu uhoří jazyk. „To jsou přece chilli papričky,“ smál se mu Timy, který poctivě hledal malinový džem. Nakonec jej Timy opravdu našel.

Bratři společně popadli sklenici s džemem do tlapek a vydali se s ní za maminkou do kuchyně.

Maminka již měla připravenou kávu i čaj a dort už byl také rozdělený na talířích. Společně vše odnesli do jídelny, kde si na dortíku všichni pochutnali. Timy a Tygr rodičům nadšeně vyprávěli, jaké dobrodružství zažili, když se vydali na cestu do sklepa. Maminka s tatínkem je tuze pochválili, že dokázali překonat svůj strach z černo-černé tmy.

4.7/5 - (22 votes)

Komentáře: 2

  1. Dost mi to připomíná jeden díl z pohádky Tři koťata. Nevím, ale autorská práva má na pohádku zřejmě někdo jiný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..