O traktoru, který rád jezdil přes díry v silnici

Byl jednou jeden modrý traktor. Nebyl ani nový, ani starý. A ten moc rád jezdil do děr v silnici. Líbilo se mu, jak to dělalo hrk hrk hrk, když projížděl dírami, a také to, jak se u toho celý natřásal a poskakoval.

Jednou si to drncal po cestě, která byla samá díra. Tu před sebou uviděl skutečně velikou a dost hlubokou díru.

„To bude veliké drncnutí, to mám rád. To projedu!“

A rozjel se, co mu síly stačily. Udělalo to ohromné hrk. Vzápětí se ale ozvalo křupnutí a bác, traktor zůstal v díře stát. Traktor zapomněl, že si má dávat na svá kolečka větší pozor a v té veliké, hluboké díře se mu ulomilo kolo. A protože cesta vedla z kopce, odkutálelo se mu až dolů do vesnice.

„Ajajaj, asi jsem neměl jezdit do tak velké díry. Co si teď počnu? Kolečko mi odjelo a já zůstal v díře,“ zavzdychal traktor.

Naštěstí jela kolem tatra. Když uviděla traktor v díře, hned mu jela na pomoc. Sjela z kopce do vesnice, kde našla traktoru kolo. Naložila ho na korbu a dovezla ho na kopec, kde čekal v díře rozbitý traktor. Pomohla mu kolo opravit a povídá: „A už si dávej pozor na cestu!“

Traktor měl velikou radost a moc tatře děkoval.

„Jak se ti jenom mohu odvděčit?“ ptal se traktor.

„To nic nebylo,“ povídala tatra. „Musíme si přece pomáhat.“

Traktor se s tatrou rozloučil. Jel dál po cestě a pouštěl si z komínku veselé obláčky kouře. Velkým a hlubokým dírám v silnici se už vyhýbal. Docela se spokojil s malým hrkáním a drncáním po malých nerovnostech. Už věděl, že si musí na svá kolečka dávat pozor.

4.4/5 - (107 votes)

Komentáře: 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..