Malá mořská víla

Už je to dávno, co se na mořském dně proháněly krásné mořské víly. Jednoho dne když víly skotačily po mořském dně, uviděly vrak lodě, tajně ho prozkoumaly a ta nejmladší z nich našla sochu malého chlapce. Dlouho na ni hleděla a zatoužila poznat lidi. Starší sestry ji však před zlými lidmi varovaly.

Pohádka pro děti - Malá mořská víla
Malá mořská víla, Anička I.

„Jsou jiní než my, místo ocasu mají nohy“. Malou mořskou vílu však přemluvit nedokázaly. Poznat lidi byl její velký sen. Vytratila se z paláce a vyplavala na mořskou hladinu, kde zahlédla velikou loď plnou veselých lidí, kteří slavili princovy narozeniny. Ta krásná socha, kterou viděla ve vraku, se princovi tolik podobala. V dáli začalo hřmít a přihnala se velká bouře.

Do lodě uhodil blesk a na lodi se strhla velká panika. Do lodě začalo zatékat a ta se pomalu potápěla. Malá mořská víla se rozhodla, že prince zachrání. Doplavala až k němu, objala ho a plavala s ním ke břehu. Položila ho do písku a chvilku si prince prohlížela. Než se probral, už byla pryč a místo ní se nad princem skláněla jiná dívka. Princ si myslel, že právě ona je jeho zachránkyní.

Malá mořská víla nemohla na prince zapomenout a chtěla ho zase spatřit. Chtěla se stát člověkem, rozhodla se zajít pro radu k čarodějnici, jen ta ji mohla pomoci.

„Dám ti nohy a zbavím tě ocasu, ale ty mi na oplátku dáš svůj hlas. A pamatuj si, že už nebudeš nesmrtelná. Jestli tě princ nemiluje a ožení se s jinou, proměníš se v mořskou pěnu,“ řekla jí mocná čarodějnice.

Malá mořská víla se napila elixíru. Najednou se ocitla v náručí svého prince. „Moře tě vyneslo na břeh,“ řekl jí. „Já jsem též na moři skoro zemřel, ale zachránila mě nějaká dívka“. Věděla, že mluví o ní, ale nemohla říci ani jediné slovo. Princ v ní našel zalíbení, ale manželství slíbil jiné.

„Dnes večer se ožením“, řekl jí a pozval ji na svou svatbu. Mořská víla myslela, že jí pukne žalem srdce. Vyšla na palubu a rozplakala se. Její sestry ji uslyšely plakat a vynořily se z moře. „Zabij prince a dostaneš zpátky svůj ocas a budeš se moci vrátit do podmořského království,“ radily jí. Vzala nůž a šla do pokoje.

Viděla, jak vedle sebe novomanželé spokojeně spí. Dlouho se na ně dívala, ale zabít by je nikdy nedokázala, nemohla a nechtěla jim zničit štěstí. Princi nechala spokojený život a sebe zahubila.

Druhý den se malá mořská víla proměnila na mořskou pěnu.

4.1/5 - (59 votes)

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..