Krásná čarodějnice Helga a zakletý ptáček

Milé děti, určitě si vzpomínáte na krásnou čarodějnici Helgu, která žila sama v lese spolu se svou černou kočkou Felicií. Utekla z vesnice, ve které ji všichni odsuzovali, že právě ona zaklela svého nejmilejšího chlapce Erika, který ze dne na den zmizel. Vesničané si totiž mysleli, že nikdo nemůže být tak krásný, jako je Helga, musí v tom být nějaké zlé čáry.

Helga utekla do hustého lesa u vesnice, kde ve své chaloupce připravovala různé lektvary z bylinek, kterými se snažila léčit zraněná zvířátka v lese. Byla totiž nejen krásná, ale i hodná. A jednoho dne našla zraněného ptáčka, kterému vyléčila křidélko. A ptáček jí vyprávěl příběh, ve kterém se dozvěděla, že ho někdo zaklel.

Jak tak ptáček vyprávěl svůj příběh mladé dívce, modrooká Helga se zamyslela a chtěla mu pomoci. Vyskočila na nohy a začala běhat po své malé chaloupce, když vtom se její kočka Felicia posadila na kouzelnou knihu ležící na stole.

Pohádka na dobrou noc - Krásná čarodějnice Helga a zakletý ptáček
Krásná čarodějnice Helga a zakletý ptáček

„Jé! Děkuji, Felicie, za pomoc,“ odpověděla Helga a začala listovat ve své kouzelné knize a u toho přemýšlela, jak by malému ptáčkovi pomohla. V knize žádné kouzlo, které by pomohlo ptáčkovi, nenašla, žádné bylinky by nedokázaly prolomit kletbu. Helga se smutně posadila do křesla a hleděla na malého ptáčka. „Kdybych jen věděla, jak ti pomoci,“ odvětila smutně, až se jí jedna malá nešikovná slzička rozkutálela po líci a kápla na malého ptáčka, který jí ležel na klíně.

Vtom se najednou stalo něco nečekaného. Objevil se velký kouř a najednou před Helgou nebyl malý ptáček, ale stál tam on, mladý kluk – její Erik. „Eriku, jsi to ty?“ řekla krásná Helga jemným hláskem a vrhla se Erikovi do náruče. „Tvoje slza mě zachránila, až teď vidím, že jsi to ty, ty jsi mě opět zachránila, moje přemilá, krásná Helgo!“ řekl Erik. A právě pro Helgu chtěl mladý chlapec třpytivý diamant, což se mu však nepodařilo, kvůli zlé ježibabě. Helga a Erik se konečně šťastní a spolu, ruku v ruce, vydali do vesnice a Felicia si vesele poskakovala před nimi. Ve vesnici nikdo nevěřil vlastním očím! Mladý kluk, zdatný Erik, se vrátil!

Ve vesnici se konala velká svatba. Právě jejich pravá láska otevřela oči vesničanům, kteří si uvědomili, jak mladé dívce křivdili. Vesničané se omluvili krásné Helze a ona jim odpustila. Všichni se radovali, veselili se spolu s nimi, slavili totiž, že pravá láska nerozbila jen kletbu, ale také otevřela srdce těm, kteří to skutečně potřebovali.

4.9/5 - (146 votes)

Komentáře: 2

  1. Pohádka se mi líbila, protože zachránila kluka Erika. A taky nechápu proč čarodějnici nevěřili ze ona ho nezaklela.Linda 7 let

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..