O zmizelém drakovi

Mirka a Lucka byly kdysi velké kamarádky. Spolu si hrály, spolu se učily, chodily spolu do školy i ze školy a seděly spolu i v lavici. Jednou se ale ošklivě pohádaly a od té doby už o sobě nechtěly ani slyšet. Nejenže spolu nemluvily, ale dokonce se na sebe ošklivě dívaly a říkaly o sobě navzájem špatné věci.

Jednoho dne přišla do třídy paní učitelka neobvykle vysmátá. Donesla barvičky, výkresy, provázky a řekla dětem, že si jdou vyrábět draky. A nejen to – v pátek po škole si je půjdou pouštět na blízký kopec a tam i vyhodnotí, který drak je nejhezčí. Ten žák, který udělá nejkrásnějšího draka, dostane chutnou čokoládu. Děti se s radostí pustily do práce, přestože tušily, že soutěž vyhraje Mirka. Uměla totiž kreslit nejkrásněji z celé třídy. A opravdu byl její drak nejkrásnější, což Lucku velmi štvalo.

Pohádka na dobrou noc - O zmizelem drakovi
O zmizelem drakovi

To už však zazvonilo a děti odešly domů. Jen draci tam zůstali. Až na jednoho. Druhý den se děti vrátily do školy a těšily se na procházku a pouštění draků. A samozřejmě se těšily také na vyhodnocení soutěže. Všichni si vzali své draky, jen Mirčin drak chyběl. Mirka, jako každá holka, se pustila do obrovského pláče, který přivolal všechny učitelky ze sborovny, ředitele, ba i školníka. Všichni začali hledat Mirčina draka, ale ten nikde nebyl. Rozzlobená Mirka obvinila Lucku a odmítla kamkoli jít. Jejího draka možná roztrhala a zničila jen proto, aby nevyhrála soutěž. Lucka byla z takového obvinění smutná, a když všichni odešli, sama hledala draka. Našla ho. Chudák drak zapadl za skříňku na boty. Byl sice trošku zašpiněný, ale přesto velmi krásný.

Lucka ho zanesla Mirce a ta se zastyděla, že svou kamarádku nespravedlivě obvinila. Společně, ruku v ruce, vyšly s ostatními žáky a s paní učitelkou na kopec, aby si tam své draky pustily. Vždyť co by to byl za podzim bez draků!

Mirka sice soutěž vyhrála, ale čokoládu darovala Lucce. A ta ji rozdělila mezi všechny spolužáky. Tak si tam seděli na kopci a cpali se čokoládou. Paní učitelka, dvacet dětí a dvacet draků. A z těch dvaceti dětí byly dvě udobřené kamarádky.

4.6/5 - (192 votes)

Komentáře: 7

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..