Bodřík je zachránce!

Byl jednou jeden krásný slunečný letní den. Dětičky si vesele hrály v parku na hřišti, veverky skákaly z větve na větvičku a pejsci si vesele hráli na trávě s míčkem. Malý opuštěný pejsek Bodřík se však sám smutně procházel po parku a z dálky sledoval ty šťastné tváře pejsků, kteří měli domov. Tolik toužil být jedním z nich.

,,Ach!“ povzdechl si Bodřík. Malý pejsek totiž rodinu neměl. Jediné, co znal, byla ulice a prázdná krabice od bot, ve které bydlel. Věřil, že jednoho dne i on bude mít svého pána, který mu bude házet míčky a se kterým bude opravdu šťastný.

Jak si tak Bodřík hopsal po zeleném parku plném lidí, zaslechl hlasité zamňoukání. Podíval se nahoru na velký strom, na kterém seděla malá zatoulaná zrzavá kočička, která měla na krku růžový třpytivý obojek. Bála se slézt dolů. No jéje, proč tam jen lezla, pomyslel si pejsek a poškrábal se tlapkou na čumáčku. Poohlédl se kolem, ale nikdo malou kočičku neviděl. Bodřík přemýšlel, jak by malé kočičce v nouzi pomohl. Bodřík byl jiný než ostatní psi – on měl kočky rád, a i když žil na ulici, vždy se snažil každému pomoci.

Pohádka ke čtení - Bodřík je zachránce
Bodřík je zachránce

,,Haf-haf! Pppočkej, pomůžu ti!“ zaštěkal na malou kočku hrdinně Bodřík. Malá kočička se svými drobnými drápky pevně držela větve stromu, na které stála, a třásla se hrůzou. Uplakaně mňoukala na celý park, ale jediný Bodřík jí přišel na pomoc. Bodřík se rozběhl a vyskočil na jednu nízkou větvičku stromu, tlapkami a malými drápky se jí pevně uchopil. Takto skočil na další a na další větvičku stromu. Byl malý, obratný a chytrý, sám nechápal, jak to dokázal. Ale život na ulici ho naučil se nebát. Jediné, čeho se bál, byli lidé. Protože nikdy nenašel toho, komu by mohl věřit, i když moc chtěl. Vyskočil na poslední větvičku, kde byla malá kočička.

,,A mám tě!“ řekl Bodřík a usmál se na kočičku. Ta se ho nejspíš velmi bála, ale pak se na něj mile usmála a zamňoukala jako poděkování. Bodřík ji chytil do tlamy za její zrzavý kožíšek, tak aby jí neublížil, a opatrně s ní sjel dolů ze stromu.

,,Á hop! A jsme dole!“ dopadl pejsek Bodřík na tlapky a zaštěkal na kočičku vítězoslavně.

A jak bude pokračovat příběh Bodříka a malé zrzavé kočičky, kterou právě opuštěný pejsek Bodřík zachránil ze stromu? Najde Bodřík svoji skutečnou rodinu? To se, milé děti, dozvíme v další části o pejskovi Bodříkovi.

4.5/5 - (238 votes)

Komentáře: 6

  1. Děkuji za pohádku moc se mi líbila.Jsem ráda že Bodrik zachránil tu uvízlou kočičku na stromě.

    Linda 7 ket

  2. Velice se mi pohádka líbla, pejsek Bopdřík mi přijde jako velice sympatický chlapák kterého by měla mít každá správná hospodyně ve svém pelíšku. Přítelkyni (18 let) se příběh taktéž velice líbil a dychtivě čeká na pokračování <3

  3. Dominiko,jen tak dál,pohádky jsou krásné a já každý večer čtu svým vnoučátkům vaše pohádky jsou boží.Děkuji za ně❤️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..