Bodřík má rodinu!

Milé děti, určitě si vzpomínáte na malého pejska Bodříka, který žil na ulici a nikdy nikoho neměl. Jeho domovem byla jen malá krabice od bot. Když se jeden letní den vydal do parku, uslyšel volání o pomoc. Malá kočička byla zaseknutá na vysokém stromě a bála se sejít dolů. A právě pejsek Bodřík malé zrzavé kočičce odvážně pomohl. A dnes se dozvíme, jak tento příběh pokračuje dál.

Bodřík opatrně položil kočičku na travičku, když seskočili ze stromu. Malá kočička se však stále třásla hrůzou. Bodřík byl sice uválený a trošku špinavý a srst měl spíše šedou od špíny než hnědou, ale i tak se přitiskl ke kočičce, aby ji objal a uklidnil.

„Neboj se, už jsi v bezpečí,“ zaštěkal Bodřík a hřál kočičku svým vlastním tělem.

„Děkuji, jsi můj hrdina!“ zamňoukala kočička a opřela si hlavičku o pejska.

„Tak tady jsi!! Moje maličká kočička Lily! Konečně jsem tě našla!“ přiběhla k Bodříkovi a kočičce malá holčička. Vzala malou kočičku do náruče a začala ji hladit po zrzavém kožíšku. Holčička byla velmi šťastná, že konečně našla svou kočičku, která jí utekla.

Pohádka pro děti - Bodřík má rodinu
Bodřík má rodinu

Teprve teď si Bodřík uvědomil, že ten růžový obojek, který má kočička na krku, znamená, že má kočička Lily domov.

„A ty jsi kdo?“ zeptala se holčička pejska Bodříka, který zachránil její kočičku. Bodřík se však holčičky bál. Lidem moc nevěřil, tak jen smutně zíral na holčičku a nesměle vrtěl ocáskem. Holčička se ho však nebála, přistoupila blíž a pohladila pejska po zádech. Všimla si, že Bodřík nemá žádný obojek a že je celý špinavý. Děvčátku to však nevadilo a dál pejska hladilo. Vidělo, že její kočička Lily má pejska ráda.

„Mami, mami, můžeme si ho vzít domů?“ přiběhla holčička ke své mamince a ukázala na Bodříka, který pořád nesměle dřepěl pod stromem.

Maminka přemýšlela a přemýšlela, až nakonec souhlasila. Ale řekla holčičce, že pejsek je velká zodpovědnost a že se o něj musí poctivě starat. Holčička vesele souhlasila. Sice nevěděla o hrdinském činu Bodříka, ale byla rozhodnutá, že si chce pejska nechat.

Maminka vzala kočičku Lily do náruče, holčička sebrala Bodříka do deky a vzaly ho k sobě do auta. Potom vzaly pejska k veterináři, který ho zkontroloval a naočkoval, aby byl zdravý. Pejsek Bodřík se sice velmi bál, ale kočička Lily své holčičce věřila, takže se malý pejsek rozhodl, že jí bude věřit i on.

Potom se rodinka vydala domů. Tam si Bodřík uvědomil, že má konečně domov. Holčička mu každý den dokazovala, jak moc ho má ráda. Ačkoliv se pejsek nejdříve bál, holčička se snažila, aby se měl Bodřík dobře. Krmila ho, házela mu míčky, koupali se spolu v bazénu a zažívali spoustu dobrodružství. Spolu s kočičkou Lily a holčičkou, která se jmenovala Terezka, tvořili nerozlučnou partu.

A tak se pejsek Bodřík nakonec dočkal toho, co skutečně potřeboval a hledal – domova a lásky.

4.7/5 - (216 votes)

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..