Hrošík Felix a jeho cesta do Evropy

Hrošík Felix se jednoho dne rozhodl, že se vydá do světa. Afrika byla sice krásná, měl v ní domov a spoustu přátel, ale zkrátka zatoužil poznat něco nového. Tak si sbalil věci, které potřebovat na cestu, se všemi se rozloučil a vyrazil. Vydal se na sever – směrem k Evropě.

Byl na cestě už velmi dlouho, když konečně narazil na moře. Zeptal se místních zvířátek, kde přesně se to vlastně nachází. Řekli mu, že moře, které před sebou vidí, je Gibraltarský průliv, který odděluje Atlantský oceán od Středozemního moře. Také mu ukázali přívoz, na kterém mohl průliv překonat. Prý ho odveze přímo do Španělska.

Felix tedy na přívozu moře přeplul, a když z něj příště vstoupil na souš, už se nacházel v Evropě. Tím však jeho cesta ani zdaleka nekončila – Felix pokračoval dál na sever.

Jak procházel Španělskem, všiml si, že místní lidé mluví hrozně rychle. Rychleji, než mluvili lidé, které potkával v Africe. Svěřil se s tím poznáním místním plameňákům, které potkal, když se šel vykoupat do jezera. Ti mu vysvětlili, že španělština je nejrychlejší jazyk na světě.

Když si Felix dostatečně odpočinul, pokračoval v cestě. Prošel Francií, kde se dozvěděl, že tam mají nejvyšší horu Evropy – Mont Blanc. Jen se o ni museli dělit s Itálií, protože se nacházela přesně na jejich hranici.

Potom prošel Německem, kde zjistil, že právě Němci vymysleli gumové medvídky, které měl párkrát v životě možnost ochutnat a které tak zbožňoval. Hned si tam proto pořídil nějaké do zásoby.

Z Německa přeplul dalším přívozem do chladného Švédska, kde měl Felix tak trochu problém se zimou. Z Afriky byl koneckonců zvyklý na nikdy nekončící vedro. Proto, když tam potkal volně žijící ovce, které mu nabídly, že mu ze své vlny ušijí kabátek, neváhal a nabídku přijal. Když mu pak ovce kabátek daly, měl obrovskou radost – ještě nikdy totiž vlastní kabátek neměl. Ani přes kabátek, který byl krásně teplý, mu však místní počasí nedělalo dobře. Navíc se mu začínalo stýskat po domově, a tak se rozhodl, že tady své cesty ukončí a vrátí se zase domů, kde se všem svým kabátkem pochlubí.

5/5 - (4 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..