Krásná čarodějka Helga

Za horami a dolinami byla jedna malá, stará dřevěná chaloupka, ve které žila čarodějka Helga. Čarodějka byla velmi krásná, měla černé husté vlasy jako havran a oči modré jako nejjasnější nebe.

Svými bylinkami pomáhala všem zvířátkům v lese. Ve své chalupě uprostřed borového lesa žila sama, společnost jí dělala jen její malá černá kočka Felicie.

Vždy když se čarodějka Helga spolu se svou kočkou na rameni vydala do blízké vesnice nakoupit si jídlo či bylinky na trhu, vesničané se třásli hrůzou. Byla sice krásná, ale oni se její krásy a kouzel velmi báli. Říkalo se o ní totiž, že právě pro svou krásu zaklela svého přítele, mladého chlapce Erika, který zmizel a nikdo ho už nikdy neviděl.

Pohádka na dobrou noc - Krásná čarodějka Helga
Krásná čarodějka Helga

Ale Helga přece léčila jen bylinkami, začarovat někoho doopravdy neuměla. Nikdo však mladé dívce nevěřil, že to nebyla pravda. Dívka přitom měla srdce na správném místě a toho chlapce měla moc ráda. Chlapec Erik, který zmizel, byl mladý, zdatný a silný a spolu s Helgou vyrůstali ve vesničce. Všichni se divili, jak může být někdo tak krásný jako Helga, a připisovali jí každou špatnou věc, která se ve vesnici udála. Celá vesnice obviňovala právě Helgu, že ona může za to, že Erik zmizel. Mladá černovlasá dívka ze žalu utekla do lesa, kde svůj smutek z odsouzení od vesničanů a ztráty nejlepšího přítele, chlapce Erika, prožívala sama v chaloupce. Věřila jí jen její věrná kamarádka, kočička Felicie. Neměla totiž nikoho, kdo by jí opravdu věřil, že Erika milovala a nic by mu neudělala.

Jednoho dne si Helga v chaloupce míchala léčivé bylinky, kterými se snažila vyléčit raněného ptáčka, kterého ráno našla v lese u své chaloupky. Namíchala rozmarýn, heřmánek, přidala ještě směs všelijakých bylinek a potřela tím poraněné křidélko malého ptáčka.

„Děkuji za záchranu,“ promluvil najednou malý ptáček. Křidélko se mu pomaličku hojilo. Helga se lekla, prohrábla si své husté černé vlasy a podívala se na malého ptáčka, kterého stále držela v dlani. „Ty umíš mluvit?“ zeptala se překvapeně dívka a pohladila ptáčka po peří. „Ano,“ odpověděl štěbetavě ptáček a začal vyprávět překvapené Helze i její kočce Felicii svůj příběh: „Protože já nejsem ledajaký ptáček, jsem člověk. Před mnoha lety jsem se vydal hledat diamant, který jsem chtěl darovat své nejmilejší dívce. Jenže diamant hlídala zlá ježibaba, která mě zaklela do ptáčka,“ odvětil smutně ptáček. Helga se rozhodla, že ptáčkovi musí pomoci.

A jak dopadl příběh zraněného ptáčka, kterému se snažila pomoci krásná čarodějka Helga? To se, zvědavé děti, dozvíme v další části.

4.6/5 - (167 votes)

Komentáře: 2

  1. Opět velmi krásné a poutavé, děkujeme autorce a těšíme se co bude dál
    Kdyby každý autor co je tady vydal knížku se svými pohádkami to by byl úspěch

  2. Dobrý den 🙂.
    Moje dcera se mě každý den, kdy bude pokračování pohádky 🙂.
    Moc to tu neznám a tak nevím jestli nehledám špatně.
    J.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..