Pirát Brada a tajemný poklad

Milé děti, určitě si vzpomínáte na kouzelný příběh o pirátovi Bradovi, který spolu se svým věrným přítelem papouškem Apollem hledal po oceánu ztracený tajemný poklad. Kapitánův sen byl najít poklad a vytrhnout svůj chudý ostrov z bídy.

Jak se kapitán Brada plavil po divokém Tichém oceánu na své pirátské lodi, po dlouhých letech konečně natrefil na tajemný ostrov ve tvaru želvy. Nebyl to však ledajaký ostrov. Kapitán Brada po prozkoumání ostrova natrefil v džungli na hada, který ho zavedl k jeskyni, kde se ukrýval tajemný poklad. Kapitán Brada však správně odpověděl hadu na otázky, na které se ho ptal, a ten mu poklad dal. Kapitán Brada mu řekl, že chce pokladem vytrhnout svůj ostrov z bídy. A právě teď se dozvíme, jak tento příběh pokračuje.

Pohádka pro děti - Pirát Brada a tajemný poklad
Pirát Brada a tajemný poklad

Kapitán otevřel černou truhlici a nenašel tam jen zlato, ale také diamanty. Když si chtěl vzít truhlici na svou loď, zjevil se najednou za ním pirát.

„Ani hnout! Ten poklad mi dáš!“ vytasil meč mladý pirát a namířil meč na kapitána Bradu.

„Ten poklad je můj, po dlouhých letech hledání jsem ho konečně našel a poctivě jsem odpověděl na otázky,“ řekl mu kapitán.

Piráti začali mezi sebou šermovat meči. Apollo se snažil svému kapitánovi pomoci, jak uměl, ale byl to přece jenom papoušek, tak jen zmateně létal po jeskyni. Had, strážce truhly, to vše sledoval opodál. Kapitán Brada padl na zem poté, co ho mladý pirát poranil na noze. Ten už už sahal po tajemné truhlici, když se kolem ní opět omotal had. I mladému pirátovi položil otázky, ale ten na ně správně odpovědět nedokázal. Nevěděl, jaký tvar má ostrov, a také poklad chtěl jen pro své dobro, jediné, co chtěl, bylo obohatit sebe.

Had si něco pod nosem zasyčel a mladý mazaný pirát upadl do hlubokého spánku. Chamtivost ho nakonec nedohnala nikam. Kapitán Brada si obvázal ránu na noze, poklad držel konečně pevně v náručí a přešel přes hustou džungli zpět ke své lodi.

Pirát spolu s Apollem nastoupili na loď a vydali se na dlouhou cestu domů. Tajemný had mu důvěřoval, že svůj slib splní, a popřál mu šťastnou cestu domů. Kapitán Brada spolu se svým Apollem byli opět na moři. Bojovali s neúprosným počasím či silným horkým sluncem na obloze. Až se opět po letech objevil před nimi jejich ostrov.

Kapitán byl již velmi starý, tak jako jeho papoušek, ale byl odhodlán navrátit bohatství svému lidu. A tak se také stalo. Když vešel na svůj ostrov, lid se stále topil v bídě. Chudé děti běhaly po ulici a lidé se snažili aspoň něco ulovit v moři. Kapitán svolal všechny lidi k přístavu a rozdal lidem potřebné potraviny, bylinky či semínka na sázení plodin, vodu a šatstvo, vše, co jeho lid potřeboval. Všechno totiž nakoupil za peníze z pokladu po cestě domů. Celou noc jeho rodina a celý ostrov jásali radostí a slavili. Byli vděční za vše, co pro ně kapitán Brada udělal. Ten však odpočíval na palubě své lodi po dlouhé cestě plné dobrodružství.

Kapitán usnul a konečně se vydal na zasloužený odpočinek spolu se svým papouškem Apollem. Byl rád, že konečně dokázal to, v co věřil. Věděl, že právě jeho dobré srdce, a ne chamtivost mu v tom pomohly.

4.7/5 - (164 votes)

Komentáře: 6

  1. Kéž by to tak fungovalo i v praxi. Obvykle totiž chudí lidé neumí s majetkem nakládat a rozhází třeba výhru v loterii za blbosti a nakonec jsou ještě chudší než před výhrou. Radši bych viděl pohádku, kde lidé nedostanou věci, ale vzdělání a motivaci k poctivé práci.

    1. To je dobrá připomínka. Jak je to japonské přísloví? Lepší je dát udici než rybu. Ideální konec: Nakoupil jídlo, aby zahnali hlad, postavil fabriku a školu.

  2. Pohádka se mi moc líbila, protože se kapitán Brada rozhodl správně a rozdělil bohatství mezi ostatni lidi z jeho ostrova a že uhodl správně hádanky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..