Pirát Brada a cesta za pokladem

Dávno, pradávno žil jeden pirát. Pirát pocházel z chudého ostrova, ale rozhodl se, že svůj ostrov zachrání a najde ztracený poklad. Plavil se sám po Tichém oceánu na své velké pirátské lodi se svojí maličkou posádkou. Jeho posádku tvořil totiž on sám, pirát – kapitán Brada, spolu se svým věrným papouškem Apollem. Kapitán Brada měl velký sen – najít ztracený poklad, který vytrhne jeho malý ostrov z bídy.

Jak se tak kapitán Brada plavil se svým papouškem, zkoumal každý malý ostrov, na který natrefil. Ale jediné, co našel po prozkoumání ostrova, bylo kromě džungle, exotické ovoce či krásné mušle ležící na pláži. Pirát Brada se však rozhodl, že se jen tak nevzdá a legendární poklad jednoho dne najde. Věděl ovšem, že není jediný pirát v oceánu, který poklad hledá. Roky ubíhaly a ubíhaly, ale pirát stále žádný poklad nenašel.

Jak tak jednu noc, plnou blesků a hromů, projížděl se svou velkou dřevěnou lodí kolem útesů, jeho papoušek sedící mu na rameni zvolal: „Vidím ostttttrov, kapiitáááne Brado! Rovnou před nosem!“ Papoušek zvolal a křídlem ukázal na ostrov před nimi. Kapitán zvedl oči od kormidla lodi, poškrábal se na své dlouhé šedivé bradě, když se mu z mraků začal vynořovat malý ostrov ve tvaru želvy. Takový ostrov věru ještě neviděl! „No tohle! To musí být zvláštní ostrov, když má tvar želvy, vydáme se ho prozkoumat!“ řekl hrdě kapitán a nasměroval svou pirátskou loď přes útesy směrem k zelenému ostrovu.

Pohádka na dobrou noc - Pirát Brada a cesta za pokladem
Pirát Brada a cesta za pokladem

Kapitán se plavil mezi útesy, vyhýbaje se nebezpečným vlnám, které mu udeřily do lodi. Konečně narazil na mělčinu a zakotvil svoji loď. Obloha se najednou rozjasnila a ostrov zaplavilo slunce, bylo to zvláštní, protože bouře za nimi stále sváděla svůj boj s oceánem. Kapitán Brada vyšel z lodi, spolu se svým věrným partnerem, papouškem Apollem. Kapitán začal prozkoumávat ostrov, prošel písečnou pláž, palmy i džungli, která byla ve středu ostrova. Jeho papoušek letěl vysoko nad ním a zkoumal, zda něco z výšky neuvidí.

„Pozooor, hhhhad!“ zakřičel Apollo na svého kapitána Bradu, když se před kapitánem na zemi zjevil velký had. Kapitán uskočil, ale všiml si, že had se plazí k velké jeskyni, která se skrývala mezi stromy v džungli. Kapitán se rozhodl hada do jeskyně následovat. Brada si zapálil pochodeň a vydal se prozkoumat tajemnou jeskyni. Jeho přítel papoušek ho následoval.

Jak tak zkoumal pirát tajemnou jeskyni, najednou se had připlazil k velké truhlici a omotal se kolem ní. „Jáá jsssem ssstrážcce tohoto poklaaadu, když odpovíš správně na mojjje ottázky, poklad je tvůj!“ zasyčel had na piráta. Pirát Brada se zhluboka nadechl a přikývl.

První otázka od hada zněla: „Jaký tvarrr má tento ssskrytý ossstrov, který obklopuje bouře a útessssy?“ zeptal se. Kapitán Brada si upravil svůj pirátský klobouk a hrdě odpověděl: „Želva!“ Odpověď byla správná, had jen syčivě přikývl.

Had pokračoval další otázkou: „Jak plánuješ poklad využít?“ Pirát se zhluboka nadechl a odpověděl. Byl to sice pirát, ale srdce měl na správném místě a přesně věděl, co s pokladem udělá. „Pocházím z chudého ostrova, takže slibuji, že pokladem chci jen vrátit lidem z mého ostrova bohatství formou jídla a vody, které tak potřebují,“ odpověděl kapitán Brada sebevědomě. Had přikývl, odplazil se pryč z truhlice a kývl směrem na piráta, že poklad je jeho.

A jak se zachoval pirát Brada? Dodržel svůj slib a pomohl chudému ostrovu? Co skutečně udělal s tajemným pokladem? To se, děti, dozvíme v další části.

4.6/5 - (118 votes)

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..