Jak přestala být hrošice Herma smutná

Malá hrošice Herma byla už několik týdnů smutná. Její nejlepší přítel Felix se totiž vydal do světa a ji nechal samotnou. Herma se proto cítila osaměle, smutně a taky trochu naštvaně, že ji takhle opustil. Pořád jenom seděla doma u bahnitého jezírka uprostřed savany a trápila se. Až jednou už se na to její rodiče nemohli dívat a řekli jí, ať jde na oslavu narozenin její sestřenice Iris.

Herma byla nejdřív proti, ale nakonec na své rodiče dala a na oslavu šla. Nejdřív si ji moc neužívala – seděla v koutě a pozorovala ostatní hrošata, jak se baví, koupou se v bahně a hrají si s balonky. Obzvlášť Iris si velmi oblíbila jeden růžový balonek. Neustále ho nosila u sebe, dokonce i do bahenního bazénku.

Pohádka ke čtení - Jak přestala být hrošice Herma smutná
Jak přestala být hrošice Herma smutná

Potom se ale něco stalo – Iris zakopla a balonek jí uletěl. Byla ze ztráty balonku hrozně smutná, skoro se rozplakala. Hermě jí bylo líto, své narozeniny by si přece měla užívat, ne se trápit. Proto Iris nabídla, že jí pomůže balonek najít.

Iris přestala popotahovat a s nadějí v hlase souhlasila. Obě hrošice se tedy vydaly směrem, kterým balonek odletěl. Nebyla to však jednoduchá cesta. Savana byla nebezpečné místo plné různých dravců, kteří číhali ve vysoké trávě na bezbranná mláďata, jako byla právě Herma s Iris.

Ale ony byly opatrné – pečlivě se vyhýbaly všem místům, kde by se mohl ukrývat lev nebo třeba hyena. Nakonec je cesta dovedla k jezírku, které nešlo nikudy obejít, protože kolem něj stála vysoká skála. Z jezírka trčelo plno kamenů a plovoucích klád. Na druhém břehu byl však ve křoví zaseknutý růžový balonek. „Takhle mezi kládami se mohou schovávat krokodýli. Neměli bychom tam chodit.“ Řekla zklamaně Iris.

Herma nehodlala připustit, aby byla Iris smutná. Zhluboka se nadechla a plná odhodlání se rozeběhla přes plovoucí klády a vyčnívající kameny. Doběhla až na druhý břeh, popadla balonek a plná adrenalinu se rozeběhla zase zpět. Vrátila vykulené, avšak šťastné Iris její balonek a obě se nadšeně vydaly zpátky na oslavu. Herma si uvědomila, že celá situace byla vlastně podobná té její s Felixem. Došlo jí, že i Felix se přece nakonec vrátí, stejně jako Irmě balonek. A mezitím si mohla místo smutnění užívat života s Iris i dalšími přáteli.

4.1/5 - (89 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..