Jak krteček poznal krále zvířat

Hluboko, ale opravdu hluboko pod zemí přespával malý a velice roztomilý krteček, který se každé ráno vyhrabával na zem, kde také zažíval nejrůznější dobrodružství.

Na jedné louce, kde kvetlo a překrásně vonělo luční kvítí, se začal tvořit kopeček hlíny, ze kterého najednou vykoukly tři vlásky a poté i malé zaoblené tělíčko, které patřilo krtečkovi. Krteček se protáhl a zívl. Sotva ale vylezl zpod země, najednou ho něco objalo kolem jeho bříška a přeneslo ho to přes dřevěný plot. Krteček byl vysoko ve vzduchu, avšak najednou se ocitl ve vodě, kam ho to stvoření zahodilo. Ptáte se, co se stalo? Krtečka právě chytil slon svým dlouhým chobotem, přenesl ho přes plot a pak ho hodil do vody, která byla velmi studená.

Dříve, než krteček stihl z vody vylézt ven, k rybníku přikráčel pelikán a nabral krtečka do svého velikého zobáku. Krteček se snažil pelikánovi otevřít zobák zevnitř, avšak to se mu příliš nedařilo. Pelikán se zarazil, protože cítil, že se mu v zobáku něco začalo hýbat, což bylo nezvyklé. Když pelikán zobák otevřel, krteček rychle vyskočil ven a značně znepokojený utíkal, co mu nohy stačily.

Když už byl v dostatečné vzdálenosti od pelikána, tak se posadil a opřel se o obrovský kámen a chtěl si odpočinout. Najednou se ale kámen začal hýbat. Kámen se nakonec proměnil v želvu, která byla zalezlá v krunýři a odpočívala. Avšak želva byla na rozdíl od slona a pelikána kamarádská a s krtečkem si začala povídat. Napadlo ji, že krtečka sveze na svém krunýři až za samotným králem zvířat – lvem.

Krteček lva pozdravil a dal se s ním do řeči. Lev krtečkovi ukázal jeho královský řev, až krteček málem přišel o sluch. Lev dokonce krtečkovi nabídl, že ho sveze na svém hřbetě, avšak že se musí pevně držet jeho hřívy. Lev krtečka dovezl zpátky ke slonovi, kterému řádně vyhuboval, že si nesmí brát jen tak věci a zvířata, která jsou za plotem. Krteček a lev se spolu rozloučili a každý se vydal svou cestou.

Krteček byl hodně unavený, avšak byl také rád, že dnes zažil takové dobrodružství. Těšilo ho, že poznal krále zvířat, ale i některá další zvířata ze zoo a už se těšil, až navštíví zoo někdy příště.

Doporučuji
Originální knihy O krtkovi na Albatrosmedia
4.5/5 - (36 votes)

Sponzor týdne

Alza banner

Komentáře: 8

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..