Bojácný oslík překonal svůj strach

Oslík Šedák, který se všeho bál, žil na velké farmě, kde si ho všichni dobírali, protože byl moc maličký! Jednoho večera přišla velká bouře a když velký blesk udeřil blízko farmy, Šedák splašeně utekl do lesa a schoval se do jeskyně, kde přečkal bouři. Dalšího rána přemýšlel, jestli se vrátí na farmu. Jak tak přemýšlel, spatřil koníka, který táhl velký kočár. Koník nešťastně uklouzl a zlomil si nohu!

Oslík Šedák vyběhl zpoza stromu a rozhodl se, že překoná svůj strach a koníkovi pomůže. Poprvé překonal svůj strach.

Pohádka ke čtení - Bojácný oslík překonal svůj strach
Bojácný oslík překonal svůj strach

Koník zařehtal bolestí a oslík Šedák k němu přiběhl a snažil se mu pomoci postavit se. Koník byl však slabý, noha ho velmi bolela.

„Ó ne, jak teď krále dostanu zpátky do jeho království?“ řekl smutně koník Blesk malému oslíkovi Šedákovi. Nakonec se jakž takž s pomocí Šedáka postavil, ale kulhal. Takhle přece kočár neutáhne. Sám určitě ne.

„Mám nápad! Pomůžeš mi!“ řekl koník. Král zatím vyšel z kočáru a všiml si, jak si jeho zraněný kůň povídá s oslíkem.

„Výborně! Nová posila!“ řekl král a pohladil malého oslíka.

Král v něm neviděl malého vystrašeného oslíka, ale oslíka, který nabral odvahu a pomohl jeho koníkovi. Král viděl, že koník by cestu zpět na zámek sám nezvládl, a proto k Bleskovi zapřáhl i oslíka a ti spolu dopravili krále domů. Oslík Šedák se radoval, že je konečně užitečný a nikdo ho neodsuzuje za to, že je příliš maličký.

Když dorazili do království, sám král se postaral o to, aby se koník Blesk vyléčil a nejen to! Oslíkovi Šedákovi dal stáj rovnou vedle jeho nového přítele Bleska. Protože právě on, malý Šedák, pomohl králi dostat se zpátky domů. Cesta sice trvala déle, protože Blesk kulhal, ale Šedák se snažil ze všech sil a kočár spolu s ním utáhl. Možná nebyl zdatný koník, ale konečně cítil, že někam patří. Sice se pořád ještě trošku bál, ale koník ho vždy podporoval, že není ostuda se bát. A také že se přece nemá čeho bát.

Od toho dne se z koníka Bleska a oslíka Šedáka stali nerozluční přátelé, kteří doprovázeli krále na jeho cestách, a oslíka už neprovázel životem strach. Našel nový domov, kde ho přijali všichni takového, jaký je.

4.6/5 - (174 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..