Krteček a první jarní den

Obrovské zívnutí, potom protažení a krteček je připraven vydat se na zemský povrch po dlouhém zimním spánku. Za tuto zimu měl několik snů. Třeba ten o jeho kamarádce myšce a sově. Ale už dost vzpomínání na zimní dny a vzhůru za dobrodružstvím.

Jakmile krteček vystrčil hlavu z krtince ven, na vlastní oči se přesvědčil, že opravdu začíná jaro a zima je na ústupu. Ačkoliv místy stále leží zbytky sněhové pokrývky, sluneční paprsky krtečka krásně hřály. Okouzlující vůně, kterou ucítil, ho zavedla k bílé květince – sněžence. Tato je totiž prvním poslem jara.

Sotva se ale krteček rozkoukal, zaslechl hlasité naříkání a vzlykot. Když se blížil, spatřil malé ptáčátko, které nejspíš vypadlo z hnízda, jenž bylo v koruně stromu. Jeho maminka nikde v okolí nebyla, a proto se krtek vydal ji hledat.

Po cestě potkal sovu. Tato celou zimu na vše dohlížela, protože sovy do teplých krajin nelétají. Krtek se jí zeptal, zda neviděla nějakého ptáčka v okolí. Ta ho poslala ke komínu, na němž mají postavené hnízdo čápi. Krtek zahlédl malá ptáčátka, která zrovna obědvala. Avšak na první pohled viděl, že to není maminka toho ztraceného ptáčete.

Pokračoval tudíž dál, když vtom zahlédl svoji kamarádku myšku, která se po dlouhé zimě snaží najít nějakou potravu. Neviděli se celou zimu, a to už od konce podzimu, kdy některá zvířata ulehla k zimnímu spánku. V hledání pokračovali společně. Po cestě krtek myšce daroval tulipán hrající krásnou červenou barvou.

Myška měla obrovskou radost. Nakonec dorazili k vlaštovkám, jenž si stavěly hnízdo ve chlévě. Létaly stále tam a zpět, aby přinesly různé větvičky či suchou trávu, aby ho z těchto různých věcí postavily hnízdo. Zpevňovaly ho pomocí bláta. Pod vznikajícím vlaštovčím hnízdem spatřila myška s krtkem ptáčka, který byl vzhledově odlišný od vlaštovek a vypadal zmateně. Ten jen prozradil, že se ztratil, protože to tady ještě moc nezná. Před chvíli se teprve vrátil z teplých krajin.

Myška a krteček zmateného ptáčka zavedli k malému ptáčeti, které hledalo maminku a ejhle. Byla to jeho maminka. Nakonec se s nimi krtek i myška rozloučili a utíkali dál poznávat a objevovat krásnou jarní přírodu.

4.2/5 - (51 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..