Halloween v naší škole

Ve škole v Malinové ulici se měl brzy konat Halloween. A to znamená, že celá škola byla převlečená do hrozivého šatu. A holčička jménem Sára se už nemohla dočkat! Těšila se na párty v její třídě, kde se ona i její spolužáci převlečou za strašidla či hrozivá monstra.

Nemohla však přijít na to, za jaké strašidýlko půjde. Nejvíce se těšila na strašidelné pamlsky, bonbóny ve tvaru hadů či pavouků a příběhy, které jim paní učitelka vypráví.

Halloween se konal již tento pátek! Byl konec října a celou školu kromě spadaného barevného listí na dvoře zdobily i vyřezané dýně či vyrobená papírová strašidla, které děti spolu s učitelkami vyrobily. Třídu 3. B zdobili papíroví duchové a vyrobené pavučiny ze starých záclon. Nejstrašidelněji však vypadaly vyrobení černí pavouci. A těch jejich osm nohou a tučné bříško. Jejda, ti byli ale strašidelní! Ale přece byli jen z krepového papíru a jako nohy měli černá tykadélka, říkala si Sára. I hnědovlasá holčička už měla vybranou masku. V pátek půjde za čarodějnici! Celý víkend totiž kromě dělání úkolů koukala na Harryho Pottera!

Pohádka na dobrou noc - Halloween v naší škole
Halloween v naší škole

Sáře zazvonil budík a vyskočila na nohy. „Dnes je Halloween!“ volala nadšením. Umyla se, oblékla si černé šaty poseté pavučinkami a na hlavu si dala kouzelnický klobouk. Maminka ji pak namalovala jako pravou čarodějnici! Samozřejmě nesměly chybět ani koště a hůlka! Tatínek jí udělal lívance ve tvaru dýně. „Jé, ale jsem se tě lekl!“ zasmál se Sářin tatínek, když ji spatřil, a podal jí lívance. Holčičku to potěšilo, napapala se a vydala se do školy. Dnes se ve škole budou učit jen dvě hodiny. A pak hurá oslava. Ve škole byste nenatrefili na učící se děti, ale na pravá monstra či strašidla! Byly tam čarodějnice, kostřičky, duchové, dýně, dokonce i samotný vlk! Děti se najednou začaly hádat o to, kdo má nejlepší masku.

„Já mám nejlepší, jsem hrozivý vlk!“ řekl posměšně Bertík. „Ne, já mám!“ zvolala Sárinka a ukázala na svou hůlku. A přidali se i další a potom další spolužáci. Když vtom najednou ve třídě zhaslo světlo a svítily jen malé lucerny, které byly zavěšeny u vyrobených pavučin. „Co-co to bylo?“ zeptala se Sára vyplašeně spolužáka Bertíka. Ten jen nevěřícně zakroutil hlavou. „Já se bojím!“ vykřikla spolužačka Lenka. Děti se k sobě tlačily a držely se za ruce. Třásly se hrůzou.

„Není hezké se hádat!“ ozvalo se najednou cosi hrozivě v rohu místnosti u dveří. „Každý má hezkou masku!“ zvolalo cosi. Děti se k sobě tiskly jako nikdy předtím. „Slibujeme, že se už hádat nebudeme!“ řekly naráz děti.

Najednou odtud vyšla paní učitelka v šatech ježibaby. Nejenže vypadala hrozivě, ona i mluvila hrozivě! V rukou nesla tác plný strašidelných sladkostí a na tváři měla úsměv. Děti vybuchly smíchem: „Paní učitelko, Vy jste nás ale vystrašila!“ zvolaly a pustily se do sladkostí a jahodového džusu. Paní učitelka pak dětem vysvětlila původ a příběh Halloweenu a děti přitom mlsaly. A pak začalo to nejlepší – diskotéka! A to už se vskutku nikdo nehádal, kdo má nejlepší masku! Všichni spolu vesele tancovali a bavili se. 

4.7/5 - (29 votes)

Superionherbs

Supík – sirup pro děti na podporu imunity! 💪

Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80 %) a vitamíny na podporu imunity.🤍

Vyzkoušejte za 249 Kč →


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..