Čertův švagr

Žil – byl jednou jeden mládenec, jenž se jmenoval Petr. Matka mu zemřela, avšak Petr nezůstal sám. Žil ještě s otcem, který ho měl velmi rád. Otec se za nějaký čas znovu oženil a Petr byl rád, že otec září štěstím a spokojeností jako dříve.

Avšak Petrovo nadšení netrvalo dlouho. S jeho macechou se neměli příliš v lásce. Jednou, když se Petr s macechou opět pohádali, macecha neváhala a vyhodila jej z domu. A tak se Petr se vydal do světa.

Několik měsíců chodil po světě a snažil se najít si práci. Klepal již snad na všechny dveře, které na světě byly, ale práci mu nikdo nechtěl nabídnout. Všichni hospodáři ho odmítali se slovy: „Neobtěžuj nás a jdi k čertu.“Petr vzal hospodáře za slovo a rozhodl se, že se vydá na cestu do pekla.

Věděl, že má čisté svědomí a nikomu celý život neublížil, a právě proto se práce v pekle nebál. Nemohl se dočkat, až bude v pekle pomáhat s trestáním všech hříšníků, jenž tam ostatní čerti nosí ze světa.

Několik let byl v pekle, ale po nějaké době jej ta práce přestala bavit. Po tolika letech práce v pekle se změnil i jeho vzhled. Vypadal velice škaredě. Skoro jako čert. Rozloučil se zde a dostal dar – kouzelný měšec, že kterého si mohl brát peněz, kolik se mu jen zachce.

Chodil po světě a rozdával peníze chudým. Když se o Petrovi a jeho dobrosrdečnosti dozvěděl sám král, jehož království právě procházelo nelehkou finanční situací a mělo málo peněz, nechal si ho zavolat. Petr slíbil, že mu peníze dá, avšak pod jednou podmínkou. Že dostane za ženu jednu z jeho dcer.

Královy dcery Petra odmítly – až na jednu z nich. Nezajímal ji jeho vzhled, nýbrž srdce. Poznala, že Petr má dobré srdce a pro ostatní by se rozdal. Vzala si ho za muže, král dostal od Petra spoustu peněz, aby zachránil celé království. A Petr? Ten se jednoho dne probudil a měl svoji původní podobu zpět. Byla to odměna za to, že pomáhal chudým a nenechal si peníze jen a jen pro sebe.

A co se stalo úplně na konec? Z Petra se stal dokonce čertův švagr. A víte proč? Protože královy dcery, jenž si Petra nechtěly vzít, odnesli čerti do pekla a oženili se s nimi. A zazvonil zvonec a pohádky je konec.

3.9/5 - (49 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..