Zloděj na farmě

Na samotě za hlubokým lesem stál statek. Kolem byla velká pole. Na nich se pěstovaly brambory a kukuřice. Na tomto statku žilo několik zvířat. Ve chlévě přespávaly ovečky, u boudy hlídal velký pes, ve stájích byly koně a po dvorku se proháněly slepice a kačenky. O všechny se staral starý a moudrý farmář. Byl to už sice dědeček, ale práce ještě zastal dost. Každé prázdniny za ním jezdil jeho vnouček Pavlík. Pomáhal svému dědečkovi starat se o zvířata a celé hospodářství. Na statku zažil hodně dobrodružství. Ale tohle bylo ze všech nejnapínavější.

Pohádka pro děti Zloděj na farmě
Zloděj na farmě, Anička I.

Stalo se to v létě. Sluníčko každý den hřálo. Pavlík trávil celé prázdniny u dědečka na statku. Každé ráno chodil do kurníku pro nová vajíčka. Dělali si je s dědečkem na snídani. Když ale tentokrát zašel pro vajíčka, nenašel nic. To bylo divné, protože slepičky byly zdravé a každý den mu dávaly vajíčka. Prohlédl celý kurník a kde nic tu nic. Pak se podíval ven a i pes měl prázdnou misku a vypadal hladově. Něco se tady dělo. Něco zvláštního.

Hned všechno nahlásil dědovi: „Dědečku, v kurníku nejsou žádná vajíčka. Pes má taky prázdnou misku, ale nesnědl ji on. Má hlad. Musel tu být zloděj.“ Dědeček nahlas přemýšlel: „To nebyl jen tak obyčejný zloděj. Muselo to být nějaké zvíře. Potřebujeme zjistit jaké.“

A tak se dali do práce. Nachystali pasti. Bezpečné, tedy takové, do nichž se zvíře chytí, aniž by si ublížilo. Večer dokonce drželi stráž. Potichu hlídali. Sledovali, kde se co pohne. Jak se ale přiblížila půlnoc, únavou na stráži usnuli. Ráno, hned jak se probudili, šli pasti zkontrolovat. V první nic nebylo, ve druhé taky ne. Ale třetí byla zavřená. Pomalu se k ní přiblížili. Opatrně do ní nahlédli. Z kouta třetí pasti vyskočil mýval. Byl nervózní. Skákal v kleci a snažil se dostat ven. Bál se. Pavlík nevěřil svým očím. Takhle z blízka nikdy mývala neviděl.

„Dědo, koukej, je to náš zloděj. Má špinavou pusu a tlapky od vajíček a psích granulí,“ usmál se Pavlík. Zatímco Pavlík na zvířecího zloděje dával pozor, dědeček hned věděl, co má dělat. Zavolal na záchranou stanici a popsal jim, koho chytili. Zjistil, že mýval utekl z nedaleké zoologické zahrady. Za pár chvil pro něj přijeli chovatelé a v pořádku ho vrátili domů.

Pavlík všem svým kamarádům ve škole pak vyprávěl, jak s dědou odhalili zloděje a pak ho i zachránili. A už se nemohl dočkat, až zase bude na prázdninách u svého milovaného dědečka.

4.8/5 - (58 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..