Zloděj na farmě

3 min. čtení

Na samotě za hlubokým lesem stál statek. Kolem byla velká pole. Na nich se pěstovaly brambory a kukuřice. Na tomto statku žilo několik zvířat. Ve chlévě byly ovečky, u boudy hlídal velký pes, ve stájích byly koně a po dvorku se proháněly slepice a kačenky. O všechny se staral starý a moudrý farmář. Byl to už sice dědeček, ale práce ještě zastal dost. Každé prázdniny za ním jezdil jeho vnouček Pavlík. Pomáhal svému dědečkovi starat se o zvířata a o celé hospodářství. Na statku už zažil hodně dobrodružství. Ale jedno bylo ze všech nejnapínavější.

Stalo se to v létě. Sluníčko každý den hřálo. Pavlík trávil celé prázdniny u dědečka na statku. Každé ráno chodil do kurníku pro nové vajíčka. Dělali si je s dědečkem na snídani. Když ale jednou pro vajíčka šel, nic nenašel. To bylo divné, protože slepičky byly zdravé a každý den mu dávaly vajíčka. Prohlédl celý kurník a nic. Pak se šel podívat ven a i pes měl prázdnou misku a vypadal hladově. Něco se tady dělo. Něco divného.

Hned všechno hlásil dědovi: „Dědečku, v kurníku nejsou vajíčka a pes má prázdnou misku, ale nesnědl ji on. Má hlad. Byl tady zloděj.“ Dědeček nahlas přemýšlel: „To nebyl jen tak obyčejný zloděj. Muselo to být nějaké zvíře. A musíme zjistit jaké.“

A tak se dali do práce. Nachystali bezpečné pasti. Takové, kde se zvíře chytí, ale neublíží si. Večer dokonce drželi stráž. Potichu hlídali. Sledovali, kde se co pohne. Jak se ale blížila noc, byli unavení a na stráži usnuli. Ráno, hned jak se probudili, šli zkontrolovat pasti. V první nic nebylo, ve druhé taky ne. Ale třetí byla zavřená. Pomalu se k ní přiblížili. Opatrně do ní nahlédli. Z kouta té pasti vyskočil mýval. Byl nervózní. Skákal v kleci a snažil se dostat ven. Bál se. Pavlík nevěřil svým očím. Takhle z blízka nikdy mývala neviděl.

„Dědo koukej, je to náš zloděj. Má špinavou pusu a tlapky od vajíček a psích granulí.“ Usmál se Pavlík. Zatímco Pavlík na zvířecího zloděje dával pozor, dědeček hned věděl, co má dělat. Zavolal na záchranou stanici a popsal jim, koho chytili. Zjistil, že mýval utekl z nedaleké zoologické zahrady. Za pár chvil pro něj přijeli chovatelé a v pořádku ho vrátili domů.

Pavlík všem svým kamarádům ve škole pak vyprávěl, jak s dědou odhalili zloděje a pak ho i zachránili. A už se nemohl dočkat, až zase bude na prázdninách u svého milovaného dědečka.

4.9/5 - (30 votes)
FavoriteLoadingPřidat do oblíbených

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..