Modrý pták

Na zámku žil král se svou krásnou dcerou. Princezna se jmenovala Květuška. Ráda se procházela se svým otcem v překrásných zahradách královského paláce. Povídala si často se zvířátky. Jednoho dne ji ptáček prozradil, že k nim přijede na návštěvu princ Alexandr. V zámku však žila ještě macecha Květušky zlá královna a její dcera Matylda, které zrovna poslouchaly za dveřmi, když tu radostnou zprávu o příjezdu prince říkala Květuška svému tatíčkovi.

Královna se rozzlobila. „Matyldo, ty si vezmeš prince za muže!“ Bylo však pozdě, Květuška se s princem už dávno znala. Měli se rádi, proto přijel princ požádat o její ruku. To ale nemohla královna dopustit. Květušku odvedla do věže a zamkla ji na dva západy v temném vězení. „Zůstaneš tady, dokud se princ neožení s mou dcerou Matyldou!“ Ale princ Alexandr se s Matyldou oženit nechtěl. Královna proto podplatila čarodějnici a ta mávnutím kouzelného proutku proměnila prince v modrého ptáka.

Princezna smutně seděla ve věži, když přilétl modrý pták. Proměněný princ tak našel svou milovanou ve vysoké věži. Pověděl jí, co se mu přihodilo. „Už nikdy se nebudeme moci vzít!“ posteskl si. S tím se nemohla smířit princezna a vzpomněla si na svá zvířátka ze zahrady. Ptáčci ji uslyšeli a přispěchali jí na pomoc i šikovnou veverkou, která donesla klíče od železných dveří. Princezna se dostala ven a hned spěchala ke kouzelníkovi za městem. Povykládala mu svůj smutný příběh. Ten neváhal proměnil Matyldu a její matku v prasátka. Také je upozornil na to, že je promění jen tehdy, až budou svého činu litovat. Matylda se rozbrečela, ale její matka zatím činu nelitovala, i když se musela schovávat a nevycházela ani ven mezi lidi. Modrého ptáka se podařilo proměnit zpět na prince Alexandra.

Teď už nic nebránilo v jejich štěstí. O měsíc později byla na královském paláci svatba.

3.5/5 - (67 votes)

Komentáře: 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..