Modrý pták

2 min. čtení

Na zámku žil král se svou krásnou dcerou. Princezna se jmenovala Květuška. Ráda se procházela se svým otcem v překrásných zahradách královského paláce. Povídala si často se zvířátky. Jednoho dne ji ptáček prozradil, že k nim přijede na návštěvu princ Alexandr. V zámku však žila ještě královna a její dcera, které jejich rozhovor uslyšely.

Královna se rozzlobila. „Ropuško, ty si vezmeš prince za muže!“ Bylo však pozdě Květuška se s princem už dávno znala. Měli se rádi, proto přijel princ požádat o její ruku. To ale nemohla dopustit zlá královna. Květušku odvedla do věže a zamkla ji na dva západy v temném vězení. „Zůstaneš tady, dokud se princ neožení s mou dcerou Ropuškou!“ Ale princ Alexandr se s Ropuškou oženit nechtěl. Královna proto podplatila čarodějnici a ta mávnutím kouzelného proutku proměnila prince v modrého ptáka.

Princezna smutně posedávala ve věži, když přilétl modrý pták. Proměněný princ našel svou milovanou ve vysoké věži. Pověděl jí, co se mu přihodilo. „Už nikdy se nebudeme moci vzít!“ posteskl si. S tím se nemohla smířit princezna a vzpomněla si na svá zvířátka ze zahrady. Ptáčci Píp a Típ ji uslyšeli a přispěchali jí na pomoc ještě se svou kamarádkou Hryzkou. Princezna hned spěchala ke kouzelníkovi Gregorovi a povykládala mu svůj smutný příběh. Ten neváhal proměnil Ropušku a její matku v prasátka. Také je upozornil na to, že je promění jen tehdy, až budou svého činu litovat. Ropuška se rozbrečela, ale její matka zatím činu nelitovala, i když se musela schovávat a nevycházela ani ven mezi lidi. Modrého ptáka se podařilo proměnit zpět na prince Alexandra. Teď už nic nebránilo v jejich štěstí. O měsíc později byla na královském paláci svatba.

FavoriteLoadingPřidat do oblíbených

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru