Velký neznamená vždycky lepší

Dávno před tím, než byli na Zemi lidé, tu v období druhohor žili dinosauři. Někteří byli velcí, jiní úplně malincí, někteří uměli létat a jiní zase plavat. Každý byl v něčem výjimečný.

Jeden z nich si ale myslel, že je lepší než ostatní. Byl velký, měl ostré zuby a když zakřičel, báli se ho všichni široko daleko. Jmenoval se Tyranosaurus Rex, zkráceně mu říkali T-Rex. Jednou šel takhle hledat do pralesa, co by mohl sníst, až narazil u jezera na malého Stegosaura, jak si pochutnává na rostlinách.

Pohádka - T-Rex u jezera
Velký neznamená vždycky lepší, Anička I.

„Uaaa, jdi pryč!“ křičel Tyranosaurus. Ale Stegosaurus si dál vychutnával svůj oběd.

„Slyšíš?!“ zeptal se T-Rex a zakřičel ze všech sil: „Uaaaaaa, běž pryč! To je moje místo, tady chodím jíst a pít jen já!“

Malý Stegosaurus v klidu dojedl poslední sousto a řekl: „Je to společné jezero, takže všechno v něm je pro všechny dinosaury.“

„Ten je ale drzý!“ pomyslel si T-Rex. „Jakto, že se mě nebojíš?“ zeptal se překvapeně. „Jsem o mnohem větší než ty!“

„Na velikosti totiž nezáleží,“ řekl Stegosaurus, „o mnohem důležitější je, jaký jsi a jak se chováš,“ dodal a šel domů. Tyranosaurus o tom, co malý Stegosaurus řekl, hodně přemýšlel, ale nedokázal pochopit, jak to myslel.

Další den šel T-Rex na oběd přímo k jezeru. Nikdo nikde, a tak si začal pochutnávat na vylovených rybách. Za chvíli ale přišli dva obrovští Brachiosauři a začali T-Rexe vyhánět:

„Co tady děláš? To je naše místo!“ spustil jeden.

„Ano, přesně tak!“ přidal se druhý. „Tady jíme vždycky my. Najdi si svoje jezero!“

Tyranosaurus se s nimi nechtěl hádat, byli o mnohem vyšší než on. Trochu se i bál, a tak už začal smutně odcházet, když najednou uslyšel hlásek:

„Nechte ho být! To je společné jezero,“ zastal se ho malý Stegosaurus, „jezero je pro nás všechny!“

V tu chvíli T-Rex pochopil, že na velikosti opravdu nezáleží a i když je Stegosaurus malý, je o mnohem lepší a statečnější než on sám. Stali se z nich skvělí kamarádi a k jezeru už chodili vždycky jen spolu.

4.8/5 - (55 votes)

Komentáře: 5

  1. Moc hezká a poučná pohádka, jen ten Brachiosaurus byl bilozravec, tudiz vy tezko dlabal ryby. ??‍♂️ Jinak opravdu hezke a stoji za uvahu

  2. Moc hezká pohádka. Jen se naši kluci (2 a 7 let) rozčilují, že stegosaurus ani brachiosarus ryby nejedí ?

  3. Přátelé o tom ,že by býložravci zmínění v pohádce jedli ryby nebyla jediná zmínka …. To bylo pouze u T-Rexe…
    Jinak pohádka pěkná synkovi se líbila… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..