Recenze: Usínací knížka – Robin Král a Linh Dao

Mnoho dětí ještě před samotným uložením do postele potřebuje trochu zpomalit. A právě na to je skvělá Usínací knížka, která je velmi jemně a mile zklidní. Obsahuje básničky, které navodí klidnou a bezpečnou atmosféru, zároveň ale dětem připomene i činnosti, které ještě před cestou do říše snů musí stihnout.

Připravte děti na spaní

Usínací knížka Robina Krále a Linh Dao obsahuje originální a velmi melodické verše, které dokážou malé děti nenásilně, skoro by se chtělo říct až něžně, vtáhnout do říše snů. Spolu s rodiči, kteří předčítají, si dítě připomene všechny důležité činnosti, které spánku předchází, jako je čištění zoubků a oblékání pyžama. A pak už jsou tu usínací rituály spojené s tulením se v posteli, čtením a zpíváním.

Teď mě, mámo, přikryj dekou,
pěkně teplou, pěkně měkkou!
Já už se pak pod ní sám
pohodlně zachumlám.
Udělám si tunel z vlny,
měkký tunel, tepla plný.
Až bude vše prokopáno,
z druhé strany přijde ráno.

Autor děti v knize konkrétně pojmenoval jako Adámka a malou Anežku, takže pokud máte doma děti téhož jména, jistě ocení, že se o nich v knize mluví. Čtení ale ocení i ostatní malí loupežníci, je totiž velmi poetické a zároveň s obsahuje i nádech dobrodružství.

Originální ilustrace

Jak už to u dětských knih bývá, knihu doprovází krásné ilustrace. Jsou vyvedené v jemných a klidných barevných tónech, které spolu s melodickými verši pomáhají malé čtenáře zklidnit. Velkým plusem je, že publikace má 18 tvrdých stránek a všechny obsahují celostránkové ilustrace, dítě tak může „číst očima“ spolu s rodičem.

Recenze: Usínací knížka – Robin Král a Linh Dao

Ilustrátorka Linh Dao zvolila trochu netradiční styl ilustrace. Ta je místo abstraktní, stále však pro děti velmi dobře čitelná. Usínací knížce tím dodala nádech dobrodružství, které děti mohou zažívat v roztodivných snech.

Závěrem nelze, než knihu doporučit! Vydavatel jí neurčil žádnou věkovou hranici, určitě se ale bude líbit i malým dětem, které vydrží poslouchat alespoň krátkou pohádku. Ostatně i vazba knihy, která je velmi bytelná, napovídá, že je určená právě pro nenechavé prstíky malých čtenářů.

Nakoupit ji můžete třeba na KnihyDobrovský.cz

4.2/5 - (4 votes)

Sponzor týdne

Alza banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..