O medvídkovi Antárkovi, který nedal na varování rodičů

2 min. čtení

Rodiče Antárka vždy varovali, ať se vyhýbá lidem. Přestože mu lidé jednou pomohli a odvezli ho k veterináři, když mu bylo špatně, spousta lidí představovala nebezpečí. Lidé byli totiž na zvířata často zlí a někteří je dokonce lovili. Alespoň tak to Antárkovi rodiče vždy popisovali.

On byl ale na lidi zvědavý. Chtěl zjistit, jak žijí, jak se chovají a jestli jsou skutečně tak zlí. Proto se jednoho dne se svými přáteli medvíďaty vydal pozorovat lidi na lidskou stezku, kterou měli všichni od rodičů zakázanou.

Nemuseli čekat dlouho a skutečně se brzy ukázali první lidé. Nadšená medvíďata je nenápadně následovala, aby o nich zjistila co nejvíce věcí. Když vtom – PRÁSK!

Antárek za sebou zaslechl ránu. Naštěstí nebyla tak hlasitá, aby ji zaslechli ti lidé, ale dost hlasitá na to, aby se všechna medvíďata s leknutím otočila a zjistila, že se jedno z nich chytilo do pasti.

Byl to malý Brumla a měl chycenou přední tlapu v podivném kovovém kruhu. Kňoural strachem a bolestí, kterou mu past způsobovala. Všechna medvíďata se okolo něj honem seběhla a snažila se ho dostat ven. Marně.

Antárek byl strachy bez sebe. Uvědomoval si, že to především on chtěl jít pozorovat lidi. Že Brumla je chycený v pasti kvůli němu. Snažil se proto vymyslet co nejrychleji nějaké řešení. Až si vzpomněl, co mu kdysi vyprávěla maminka: „Kdysi, když jsme byli s tvým tatínkem mladí a hloupí, jsme se nerozvážně vydali k lidské chalupě. Nebyla jsem dost opatrná a chytila jsem se tlapou do pasti. Tvůj tatínek ale zachoval klid, pomocí větve past vypáčil a zachránil mě. Jako správný hrdina.“

Antárek nezaváhal ani minutu a všem medvíďatům řekl, ať najdou co nejpevnější větev. Stačila chvíle hledání a skutečně ji našli. Společnými silami zarazili větev do pasti, vypáčili ji a osvobodili Brumlu.

Když mu pak cestou domů pomáhali při chůzi, která ho kvůli zraněné tlapě bolela, všichni se shodli na tom, že lidi už nikdy znovu pozorovat nepůjdou. A že by možná měli o něco víc poslouchat své rodiče.

5/5 - (1 vote)
FavoriteLoadingPřidat do oblíbených

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..