Kouzelný perník

Za horami a dolinami se ukrývala malá vesnička. Ve vesnici žili lidé, kterým láska už dávno odešla ze srdcí, kromě jednoho chlapce, Jiříka, který žil s mámou v chalupě u lesa.

Ti toho neměli mnoho, ale právě láska dělala jejich rodinu silnou. Jiřík byl chlapec s dobrým srdcem, který často pomáhal své mamince v pekárně.

Chlapeček byl velmi šikovný a jeho pekařské výrobky chutnaly celé vesnici, i když ho dosud nikdo kromě maminky neocenil. Děti po vesnici si z něj dokonce utahovaly, že koláče pečou jen holky. Jiřík se rozhodl, že to změní.

Jak si tak Jiřík jednoho dne vykračoval směrem do pekárny, po cestě potkal děti, které se mu smály a začaly ho po vesnici honit.

Pohádka na dobrou noc - Kouzelný perník
Kouzelný perník

Kudrnatý chlapeček byl rychlejší, skryl se jim. Bylo mu moc líto, že nemá kamarády a začal plakat. Když pak přišel do pekárny, utřel si slzy a pustil se do pečení perníku na slavnost masopustu. Když nemůže mít skutečného kamaráda, tak si jednoho z kousku perníku vytvoří, řekl si. Napadlo ho, že si z kousku těsta vytvaruje malý perníček jako svého nového kamaráda. Jak tak mísil těsto, spadla mu do něj zbloudilá slzička. Chlapeček si toho nevšiml, dokončil perník, zavřel kamna a čekal, až se dopeče. Jiřík hleděl ven na ptáčky, kteří poletovali po obloze. „Neboj se, synku, jednoho dne tvé dobré srdce objeví skutečné přátele a pochopení, tak jako tito ptáčci na obloze,“ řekla mu máma. Jiřík ji vroucně objal a doufal, že má pravdu.

Když se dopekl perník, zanesl ho Jiřík na slavnost, ale ten jeden vytvarovaný perníček si nechal a vydal se domů. A tam na něj perníček promluvil: „Děkuji, že jsi mě upekl. Tvá slza od srdce byla kouzelná a celou vesnici určitě zaplní přátelství a pochopení,“ řekl Jiříkovi. Jiřík tomu nemohl uvěřit. Ještě nikdy neviděl perníček mluvit.

S mámou se později odpoledne vydali na masopustní slavnost. Všichni je začali vroucně vítat a děkovat jim za báječný perník, který jim předtím Jiřík přinesl. Jiřík měl od toho dne spoustu přátel. Díky perníku se srdce vesničanů opět otevřela.

4.4/5 - (259 votes)

Komentáře: 3

 1. Jiřík byl nadšený z toho, jakou radost dokázal malý perníček přinést lidem kolem něj. Perníček byl skutečně kouzelný a dával lidem dojem, že je schopen vnímat jejich emoce a touhy. Jiřík si uvědomil, že tento perníček je neobyčejný a rozhodl se s ním sdílet nejen slavnostní okamžiky, ale i každodenní radosti a starosti.

  Jiřík a jeho kamarád z perníku se stali nerozlučnou dvojicí. Perníček mu svým kouzlem pomáhal proniknout do srdcí lidí ve vesnici, a Jiřík ho zase naučil spoustu věcí o lidském světě. Společně procházeli dobrodružstvími a pomáhali ostatním, kdykoli bylo třeba. Vesničané byli nadšeni Jiříkovou kreativitou a obdarovávali ho různými surovinami, aby mohl péct další perníčky.

  Díky perníku se masopustní slavnost stala ještě veselejší a barevnější než kdy dřív. Jiřík s kamarádem připravili speciální stánek, kde rozdávali perníčky lidem zdarma. Každý, kdo ochutnal jejich magické dobroty, měl najednou pocit, že mu na srdci leží lehké pohodlí a radost. Vesnice byla plná smíchu, tance a radosti, a všichni si užívali skvělou masopustní slavnost.

  Jiříkovi se s kamarádem z perníku podařilo změnit atmosféru vesnice. Lidé začali spolupracovat, naslouchat si navzájem a navázali nová přátelství. Započala vlna laskavosti a pochopení, která přetrvávala i po skončení masopustní slavnosti. Jiřík byl rád, že díky perníku mohl přispět k obnovení vzájemného respektu a důvěry mezi obyvateli vesnice.

  Od té doby se Jiřík a kamarád z perníku stali nejznámějšími osobnostmi ve vesnici. Lidé za nimi chodili s prosbami o radu a pomoc, a oni vždy rádi vyhověli. Perníček se naučil další magické schopnosti, jako je uzdravování a uklidňování, a jeho přítomnost přinášela radost a útěchu.

  Jiříkovi se splnil sen stát se pekařem, který nejen obdarovává lidem chutné dobroty, ale také přináší do jejich životů radost a pochopení. A kamarád z perníku byl jeho nejcennějším spojencem na této cestě. Společně žili dlouhý a šťastný život, plný dobrodružství, lásky a kouzel.

  A tak končí dobrodružná pohádka o Jiříkovi a jeho kamarádovi z perníku. Připomíná nám, že malá dobrá činost může mít obrovský dopad na srdce lidí kolem nás. A že opravdové přátelství a pochopení jsou cenné dary, které si zasloužíme chránit a pečovat o ně.

 2. synovi se velmi líbila.😘 zasmál se i a dostal chut na pernicek!🥰 dali jsme si spolu perník🥨🥐🍪🍩 #motherbond

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..