Jak si Mia začala čistit zoubky

Určitě si pamatujete příběh o kudrnaté holčičce Mii, která si nechtěla čistit zoubky. Přesvědčila Miu kouzelná víla, která zavítala v jeden večer do jejího malého pokojíčku? To hned zjistíme! Po návštěvě víly, kterou sice Mia neviděla, protože se jí víla neukázala a už ani neozvala, si řekla, že se změní.

Hned ráno vstala, podívala se pod polštářek, ale svůj malý mléčný zoubek tam stále měla. Nevadí, budu si je pořádně čistit a ona se pro něj určitě vrátí a ukáže se mi, řekla si holčička a utíkala do koupelny vyčistit si zoubky. „Mio, co se děje? Ty si čistíš zoubky?“ zeptala se překvapeně maminka. „Ano, zoubková víla mi řekla, že přijde a ukáže se mi až tehdy, když budu poslouchat a poctivě si čistit zoubky!“ odpověděla Mia mamince. Maminka měla velkou radost a doufala, že to holčičce vydrží a není to jen nějaký její výmysl. Mia šla po snídani dát ještě papat svému pejskovi Dobráčkovi a pomohla tatínkovi nakrmit svá oblíbená selata. Potom ji maminka odvezla do školy. 

Pohádka pro děti Jak si Mia začala čistit zoubky
Jak si Mia začala čistit zoubky, Anička I.

Ve škole Mia vyprávěla svůj příběh o víle všem svým spolužákům. „A myslíš, že je to pravda? Co když se ti to jen zdálo?“ zeptal se jí spolužák Míša. „Jasně že je to pravda! Když si budete čistit pořádně zoubky a vypadne vám nějaký mléčný zoubek, přijde se na vás podívat zoubková víla!“ řekla holčička přesvědčivě. Chlapeček jí však nevěřil a začal se smát. „Však uvidíš, že mám pravdu!“ řekla hrdě holčička a poupravila si své růžové šatičky. Nevadilo jí, že jí chlapeček nevěří, protože ona tomu věřila a to bylo důležité. Po škole přišla Mia domů a kromě úkolů ze školy pomáhala rodičům i s prací na farmě. Po práci na farmě přišla chutná večeře. Maminka byla ovšem zvědavá, zda si Mia půjde sama čistit zoubky. A tak se také stalo! Holčička po večeři utíkala rovnou do koupelny vyčistit si zoubky. Rodiče z toho měli ohromnou radost. Po večerní hygieně maminka přečetla Mii a samozřejmě i jejímu pejskovi Dobráčkovi pohádku na dobrou noc, dala jí pusu na čelíčko a odešla. Holčička ale ještě nespinkala, čekala totiž na zoubkovou vílu. Když už holčička padala do říše snů, zaslechla opět třepot křídel. „No, Mio, viděla jsem, že jsi svůj slib dodržela a zoubky sis poctivě vyčistila, a doufám, že to tak i zůstane!“ řekla kouzelná víla, kterou však Mia stále neviděla. „Ano, zůstane. Budu si zoubky čistit pořád – ráno i večer!“ řekla vesele holčička. Najednou se před Miou na postýlce objevila malá víla. Zoubková víla se vznášela nad peřinkou a vlály jí jen krásné fialové šatičky. „Dobře, beru tě za slovo a doufám, že svůj slib hezky dodržíš!“ řekla víla a mávla kouzelnou hůlkou. „Tak se uvidíme, když ti opět vypadne mléčný zoubek!“ dodala víla, když Mia usnula. Holčička už ráno pod polštářkem nenašla svůj mléčný zoubek, ale pár korunek, a dokonce i malé modré pírko z křidélka víly. „Vzala si můj mléčný zoubek!“ řekla vesele holčička mamince, když si šla poctivě ráno čistit zoubky.

A dodržela kudrnatá Mia svůj slib a čistí si stále zoubky? Samozřejmě! Holčička si teď poctivě každé ráno i večer čistí zoubky, dokonce už ani nepapá tolik sladkostí a čeká, kdy jí vypadne další mléčný zoubek, aby potkala svou kámošku zoubkovou vílu. A byl to jen sen, nebo se to stalo doopravdy? To je milé dětičky jen na vás a zjistíte to, když si budete pořádně čistit své zoubky.

4.9/5 - (158 votes)

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..