Víla Měsíčnice a továrna na sny

3 min. čtení

Daleko nad nebem až skoro ve vesmíru stojí krásný dům. Je postavený na jedné planetě. Není to ale jen tak obyčejný dům. Je kouzelný. Vypadá, jako by byl z páry, a pořád se tak nějak jemně vlní. Tento domeček je továrna na sny.

Vytváří sny a posílá je dětem do jejich pokojíčků, aby se jim dobře spalo. Jednou se ale stalo něco zvláštního. Ráno, když se děti probudily, neměly žádný sen. Nic se jim nezdálo a byly moc smutné.

Blízko téhle továrny na sny žila víla Měsíčnice. Byla to vesmírná víla, která dohlížela na vše, co se na nebi a ve vesmíru dělo. Když z nebe viděla, že děti neměly žádné sny, šla se podívat na továrnu. A ona nefungovala.

Víla se zhrozila: „To není možné. To tak nemůže zůstat. Děti potřebují sny. Potřebují mít svoje touhy a představy. Musí snít, jinak nebudou šťastné.“ Obhlížela továrnu ze všech stran, přemýšlela, proč nefunguje, a kontrolovala každou její součástku.

Chvíli přemýšlela a pak jí něco napadlo. „Musím továrně dodat nápady, energii a chuť, aby začala znovu vyrábět. Musí vědět, že jí děti potřebují.“ A tak se rozletěla po nebi a začala volat na děti, aby jí řekly své sny. Aby jí prozradily, o čem by chtěly snít. Děti vykoukly z oken a potichu do tmy volaly svá přání.

Víla Měsíčnice všechny jejich přání posbírala do velkého hvězdného vaku. Rychle s ním letěla až ke kouzelnému domečku. Celý vak vysypala do nádrže továrny. Pak se nadechla a ze všech sil foukla do vrtule továrny a řekla: „Továrno kouzelná, vyráběj zase sny, ukaž, jak jsi mocná, ať mají děti hezčí dny.“ Vrtule od továrny se začala pomalu roztáčet. Celý kouzelný domeček se začal zase příjemně vlnit a natřásat. Zpracovával dětská přání a začal vyrábět sny.

Vše bylo zachráněno. Víla Měsíčnice byla šťastná. Věděla, jak moc je důležité, aby děti měly svá přání. Aby se jim o nich zdálo. Jedině tak potom budou šťastné a usměvavé a budou doufat, že se jim třeba sen někdy splní doopravdy.

Až bude večer a ty budeš chtít, aby se ti něco hezkého zdálo, zkus potichu zavolat z okna svoje přání. Možná ho víla Měsíčnice chytne a zanese do továrny a pak se ti o něm bude zdát. Moc ti ale přeji, aby se ti tvůj sen vyplnil i opravdově. Tak v ně nepřestávej věřit!

4.7/5 - (61 votes)
FavoriteLoadingPřidat do oblíbených

Komentáře: 6

  1. Nádherná, naprosto úžasná pohádka. Milujeme ji se ženou snad ještě více než naše děti

  2. Moc krásná pohádka, miluji všechny, jen občas vynecháme větu o dětech, že jsou nešťastné a u téhle pohádky rozhodně nenadábám čtyřletého syna, aby své sny volal z okna 🙈… v postýlce tiše své sny zašeptat nám bude vyhovovat dokonale. Děkujeme 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..