Víla Měsíčnice a továrna na sny

Daleko nad nebem až skoro ve vesmíru stojí krásný dům. Je postavený na jedné planetě. Není to ale jen tak obyčejný dům. Vypadá, jako by byl z páry. Neustále se tak nějak jemně vlní. Je to kouzelná továrna.

Vytváří sny a posílá je dětem do jejich pokojíčků, aby se jim dobře spalo. Jednou se ale přihodilo něco zvláštního. Ráno, když se děti probudily, neměly žádný sen. Nic se jim nezdálo a byly moc smutné.

Pohádka pro děti Víla Měsíčnice a továrna na sny. Daleko nad nebem až skoro ve vesmíru stojí krásný dům. Je postavený na jedné planetě.
Víla Měsíčnice a továrna na sny

Blízko továrny na sny žila víla Měsíčnice. Byla to vesmírná víla, která dohlížela na vše, co se na nebi a ve vesmíru děje. Když z nebe uviděla, že se dětem nezdají žádné sny, šla se na továrnu podívat. Nefungovala.

Víla se zhrozila: „To není možné! To tak nemůže zůstat! Děti potřebují sny. Potřebují mít svoje touhy a představy. Musí snít, jinak nebudou šťastné!“ Obhlížela továrnu ze všech stran, přemýšlela, proč nevyrábí, a kontrolovala každou její součástku.

Chvíli přemýšlela a pak ji něco napadlo: „Musím továrně dodat nápady, energii a chuť, aby začala znovu vyrábět. Továrna musí vědět, jak moc ji děti potřebují.“ A tak se rozletěla po nebi a začala volat na děti, aby jí řekly své sny. Aby jí prozradily, o čem by chtěly snít. Děti vykoukly z oken a potichu do tmy volaly svá přání.

Víla Měsíčnice všechna jejich přání posbírala do velkého hvězdného vaku. Rychle s nimi letěla až ke kouzelnému domečku. Celý vak vysypala do nádrže továrny. Pak se nadechla a ze všech sil foukla do vrtule továrny: „Továrno kouzelná, vyráběj zase sny, ukaž, jak jsi mocná, ať mají děti hezčí dny.“

Vrtule od továrny se začala pomalu roztáčet. Celý kouzelný domeček se zase příjemně vlnil a natřásal. Zpracovával dětská přání a opět vyráběl sny. Vše bylo zachráněno. Víla Měsíčnice byla šťastná. Věděla, jak moc je důležité, aby děti o svá přání nepřišly. Aby se jim o nich zdálo. Jedině tak budou potom šťastné a usměvavé a budou doufat, že se jim sen třeba někdy doopravdy splní.

Až bude večer a ty budeš chtít, aby se ti něco hezkého zdálo, zkus potichu zavolat z okna svoje přání. Možná ho víla Měsíčnice chytne a zanese do továrny. A pak se ti o něm bude zdát. Moc ti přeji, aby se ti tvůj sen vyplnil i opravdově. Tak v ně nepřestávej věřit!


Víla Měsíčnice a továrna na sny – Krátká pohádka na dobrou noc
4.8/5 - (260 votes)

Komentáře: 9

  1. Nádherná, naprosto úžasná pohádka. Milujeme ji se ženou snad ještě více než naše děti

  2. Moc krásná pohádka, miluji všechny, jen občas vynecháme větu o dětech, že jsou nešťastné a u téhle pohádky rozhodně nenadábám čtyřletého syna, aby své sny volal z okna ?… v postýlce tiše své sny zašeptat nám bude vyhovovat dokonale. Děkujeme 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..