Skřítek Snílek

Náš svět je obrovský. Když se večer podíváme na nebe, vidíme krásné hvězdy či velikánský měsíc, který nám vesele svítí na dobrou noc. Je to kouzelný vesmír, plný tajemství, ve kterém žijeme i my, na planetě Zemi. A na tom velkém kouzelném měsíci, který nám každou noc svítí, žije jeden malý bílý skřítek, který se jmenuje Snílek. Jeho jméno má velký význam. Skřítek žije na měsíci sám a stará se o to, aby každý člověk či bytost ve vesmíru měla v noci krásné sny.

Jak se tak Snílek potuloval po měsíci s diářem v ruce, přemýšlel, jaké sny pošle na planetu Zemi. Hmm, o velkém snu, fotbalovém vítězství, o létání, o princeznách, o pejskovi, o vysněné práci… říkal si skřítek a všechno si pozorně zapisoval. Každý sen má význam a je velmi důležitý.

Snílek se postavil na stříšku svého maličkého domku, který měl na měsíci, chytil papírek plný snů a silně ho foukl na planetu Zemi. Sny z diáře se rozplynuly mezi hvězdami a proměnily se v maličké třpytky, které dopadly na planetu Zemi do snů všech lidí. Snílek se radoval a tancoval štěstím, že dnes budou mít opět všichni krásné sny.

Pohádka ke čtení - Skřítek Snílek
Skřítek Snílek

A tak se maličké Aničce zdálo, že dostane pejska. A neuvěříte, malá Anička na narozeniny skutečně dostala pejska. Malému Markovi se zdálo o tom, že bude velký závodník. A je jen na něm, jestli bude ten sen následovat a závodníkem se stane. Každý sen má význam a je jen na nás, jestli se jím necháme vést. Každý člověk je strůjcem svého vlastního štěstí, malý Snílek nám však pomáhá zapomínat na každodenní stres ze školy či z nenapsaného úkolu a dovoluje nám nakouknout do říše snů. A tak dokážeme létat v oblacích či tancovat na vodě.

Snílek nám dokáže ukázat krásy fantazie, o které můžeme jen snít a která je tak krásná.

4.5/5 - (232 votes)

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..