Recenze: Jak si vychovat sourozence – Tereza Pařízková

Hlavní hrdinka příběhu je pětiletá holčička, která dostane namísto vysněného pejska mladší sestřičku. Chvíli jí trvá, než se s tou informací smíří, nakonec se ale rozhodne, že bude ta nejlepší sestra. Malé miminko, které rodiče přinesou z porodnice, jí s tím však bohužel příliš nepomáhá. A tak se holčička rozhodně zakročit. Takhle by to přece nešlo! Sama naučí malou sestru všechno důležité, co bude v životě potřebovat.

Recenze: Jak si vychovat sourozence - Tereza Pařízková

Kniha, která je určená pro alespoň čtyřleté děti, krásně ukazuje, že příchod sourozence může být složitý a je tedy naprosto normální prožívat to těžce. Tak jako naše hlavní hrdinka v první části knihy – má pochybnosti. Trochu se bojí a trochu těší, mluví o miminku s dětmi ve školce a sleduje, jak mamince roste bříško. Až když je posléze sourozenec na světě, postupně v sobě objevuje náklonnost.

Druhá část příběhu už vypráví, co všechno se spolu sestry učí a jaká dobrodružství zažívají. Tato část knihy je už pojata trochu více pohádkově. I tak ale zobrazuje velmi realistické způsoby, jak si spolu sestry mohou budovat vztah. Na konci se tak může čtenář těšit na nerozlučnou dvojku kamarádek.

Recenze: Jak si vychovat sourozence - Tereza Pařízková

Kniha má 40 stran, které jsou bohatě ilustrované. Obrázky má na svědomí česká ilustrátorka Ivona Knechtlová, která se proslavila mimo jiné i svým ztvárněním legendární Anny ze Zeleného domu. I v tomto případě vsadila na velkoformátové akvarelové ilustrace, které jsou opravdu moc hezké.

Textu je v knize poměrně dost, zde však záleží i na věku malého čtenáře. Každopádně se však můžete těšit na milé vyprávění, jemný humor a také na spoustou informací. Při čtení se poučí nejen dítě, ale i rodič, který si tak může mnohem snáz představit, co všechno dokáže nastávajícího sourozence potrápit na duši.

Na závěr si tak lze přát jen jediné – aby spolu měli všichni sourozenci tak hezký vztah, jako dvě sestry v knize.

Knihu si můžete koupit třeba v Alze »

Recenze: Jak si vychovat sourozence - Tereza Pařízková
5/5 - (3 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..