Od hádky do pohádky: Jak se Honza a Hanča naučili řešit konflikty

„Od hádky do pohádky“ je kniha, která se dotýká téměř každého rodiče a dítěte. Příběh Honzy a Hanči, dvojčat, která se učí, jak spolu vyjít a řešit konflikty, je nejen poutavý i poučný. Martina Gajdošová nám předkládá pohled na sourozenecké vztahy, které nejsou vždy jednoduché, ale mohou být plné lásky a porozumění.

Metody řešení konfliktů

Kniha nabízí praktické tipy, jak řešit běžné spory mezi dětmi. Použití přesýpacích hodin, hra na házení mincí nebo kreativní kreslení jsou možnosti, které jako rodiče můžeme použít, abysme pomohli dětem naučit se řešit konflikty. Tyto metody jsou u některých dětí efektivní a podporují kreativitu nebo samostatnost.

Význam samostatnosti a důvěry

Jedním z klíčových poselství knihy je důležitost důvěry rodičů ve své děti. Postupně, jak se Honza a Hanča učí řešit své spory sami, rodiče získávají důvěru v jejich schopnosti a nechávají je, aby si problémy vyřešili sami. Toto poselství o samostatnosti a důvěře je nesmírně důležité pro rozvoj dětí.

Závěr

Kniha se vyznačuje nejen svým obsahem, ale i krásnými ilustracemi, které oživují příběh a udržují zájem mladých čtenářů. Stránky knihy jsou robustní a odolné, což je ideální pro malé děti, které se teprve učí zacházet s knihami. Navíc, díky své stručnosti je kniha ideální pro rychlé čtení, což ocení jak rodiče, tak děti s kratší pozorností.

Recenze knihy Od hádky do pohádky Jak se Honza a Hanča naučili řešit konflikty 2
Od hádky do pohádky Jak se Honza a Hanča naučili řešit konflikty

Zaujala Vás recenze?
Knihu si můžete koupit na https://www.agatinsvet.cz/od-hadky-do-pohadky-jak-se-honza-a-hanca-naucili-resit-konflikty/ »

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..