Policejní a hasičské auto

Uprostřed velkého a rušného města bylo menší parkoviště. Na něm vždycky parkovala dvě auta. Jedno bylo hasičské a druhé policejní. Obě auta byla vždy nachystaná a připravená vyrazit a ve městě někomu pomoct. Lidé je volali často kvůli různým věcem. Jednou někde hořelo, jindy se stala dopravní nehoda. Všichni lidé ve městě byli rádi, že tato auta mají. Časem ale auta zpychla, začala se chlubit a mezi sebou dohadovat.

„Já umím zachraňovat lidi z ohně a uhasit ho,“ řeklo hasičské auto. „Pche, to nic není. To já umím chytit zloděje. Nikdo neumí jezdit tak dobře a rychle jako já,“ odpovědělo policejní. A tak to bylo každý den. Auta se předháněla a hádala v tom, kdo je lepší. Až jednou udělala něco, co neměla.

„Když jsi tak skvělé auto a zvládneš všechno lépe než já, pojď se vyměnit,“ řeklo při jedné hádce hasičské auto. „Ty budeš jezdit k ohňům a jiným věcem, které dělám já, a já budu jezdit místo tebe. Schválně jestli to budeš umět. Uvidíme, kdo je lepší,“ pokračovalo hasičské auto. A tak se taky stalo. Policejní auto se přece nenechá zastrašit.

Policejní a hasičské auto
Hasičské a policejní auto, Zdroj obrázku: depositphotos.com

Obě auta stála na parkovišti a čekala na první zavolání, dokud se neozvala siréna. Ve městě vylezla na strom kočka a jedno dítě lezlo za ní. Teď ale nemohou dolů a dlouho se neudrží. Policejní auto se okamžitě rozjelo za nimi. Bylo na místě sice rychle, ale co teď? Nemělo žebřík, nebylo vysoké. Nemělo jak pomoct ani jednomu z nich.

Mezitím se na parkovišti ozvala zase siréna. Z města ujíždí zloděj, kterého je potřeba chytnout. Hasičské auto se za ním rozjelo. Snažilo se jet co nejrychleji, ale bylo to k ničemu. Je velké a má na sobě těžký žebřík a hadice na hašení požáru. Nemohlo tak rychle vybírat zatáčky, aby zloděje chytlo.

Dlouho se snažilo policejní auto i hasičské auto vymyslet, jak zvládnout práci toho druhého. Nakonec ale musela uznat, že to jednoduše nejde. Navzájem si zavolala a musela se vyměnit. Policejní auto začalo honit zloděje a hasičské přijelo na pomoc kočičce a dítěti na stromě. Naštěstí vše dobře dopadlo.

Když se pak auta setkala na parkovišti, obě se zastyděla. Uvědomila si, že byla pyšná, že se chlubila a dohadovala neprávem.

Od té doby už je ve městě pořádek. Na parkovišti stojí dvě hodná a šikovná auta. Jedno hasičské, druhé policejní. Už se nehádají ani nepopichují. Jsou připravena pomoct právě v tom, v čem to umí nejlíp.

4.6/5 - (211 votes)

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..