Pěvecká soutěž

Za hlubokým lesem se rozprostírá krásná louka. Je tam plno barevných a voňavých květin. Taky je tam spoustu stromů a drobných keříků. Kolem stromů a keřů poletují malí ptáčci. Bydlí v jejich korunách. Dneska se koná velký den. U ptáčků vyhlásili pěveckou soutěž. Všichni poctivě trénovali a vybírali ty nejhezčí písničky. Měli je zazpívat před porotou. V ní zasedly tři nejmoudřejší sovy. Přiletěly z lesa, aby si poslechly ptáčky zpěváčky.

Pěvecká soutěž - Samuel Štencl, Moravská střední škola – Grafický design
Pěvecká soutěž – Samuel Štencl, Moravská střední škola – Grafický design

Jako první začal zpívat Čimča. Ptáček s barevnou chocholkou. Postavil se zpříma před porotu na větvičku a spustil: „Já jsem nejlepší zpěváček, já jsem krásný ptáček. Když mě zpívat uslyšíte, údivem se posadíte.“ Sovy celou dobu pečlivě poslouchaly a všechno si zapisovaly.

Další na řadu přišel Krasoněk. Ptáček tak krásný, že byla radost na něj pohledět. Sovy nastražily uši a Krasoněk začal: „Jsem to ale krásný ptáček, jsem i rozený zpěváček. V zrcadle se každý den shlížím a k mé kráse každý vzhlíží.“ Sovy pokyvovaly hlavou a poslouchaly, jak hezky ta melodie zní. Usilovně přemýšlely, jak budou tyto zpěváky hodnotit.

Jako poslední vystupoval Drobek. Malý barevný ptáček. Postavil se nesměle před porotu. Nadechl se, zavřel oči a spustil: „Když je někdo smutný, ať ten, nebo ten, melodií rozveselím jeho den. Nejsem velký ani krásný, ale chci zpěvem dělat radost, to je jasný. Každý, kdo má hudbu rád, umí se i smát. Tak vytvoř úsměv ostatním a zazpívej a na hezké chvíle vzpomínej.“ Když Drobek skončil, nesměle se uklonil a odcupital mezi ostatní.

Sovy si začaly mezi sebou šuškat. Dlouho probíraly a debatovaly o tom, kdo byl nejlepší. Nakonec se jedna sova postavila a řekla: „Ti tři zpěváci – ať jdou před nás.“ Tři ptáčci přicupitali před sovu a nervózně na ni koukali. Sova se na ně podívala a pokračovala: „Milí zpěváčci, máme vítěze.“ Všichni ostatní začali mezi sebou šeptat a šramotit. Každý si tipoval někoho jiného.

Až sova zvedla hlas a řekla: „Vítězem se stává ptáček Drobek.“ Tak to bylo překvapení. Nikdo Drobka nehádal. Byl to takový malý skromný ptáček. Čimča i Krasoněk byli krásní, urostlí a zpívali moc hezky.

Sova to chtěla ještě vysvětlit: „Když zpíval Čimča a Krasoněk, zpívali oba nádherně. O tom není pochyb. Ale záleží i na tom, o čem zpívali. Oba jen, jak jsou krásní a nejlepší. Zpívali čistě o sobě. Ale Drobek zpíval o tom, jak udělat radost druhým. Proto první místo udělujeme Drobkovi.“ Všichni začali tleskat a souhlasně pokyvovat. Byli rádi, že sovy tak moudře rozhodly, a Drobek byl šťastný. Byl vděčný za to, že sovy neviděly jen krásu ostatních zpěváků, ale taky pozorně naslouchaly.

4.8/5 - (140 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..