O tvrdohlavém a neposlušném traktůrkovi

Za hlubokým lesem u velkého pole stál velký statek. Vedle toho statku byla obrovská stodola. V ní bydlely dva neobyčejné stroje. Velký traktor a malý traktůrek. Oba dva pomáhaly farmářovi na poli se vším, co bylo potřeba na statku. Velký traktor byl silný a moudrý. Přesně věděl, co a jak má dělat. Malý traktůrek byl šikovný pomocník, ale byl neposlušný, tvrdohlavý a někdy si dělal věci po svém. A to nebylo dobré.

Jednou jel malý traktůrek i velký traktor s farmářem na pole. To bylo za lesem. Bylo to obrovské pole a bylo na něm hodně práce. Velký traktor nelenil a hned začal. Malý traktůrek taky hodně pomáhal. Farmář byl moc rád, že má takové pomocníky. Když už skoro končili a práce na poli byla téměř hotová, stalo se něco nečekaného.

O tvrdohlavém a neposlušném traktůrkovi - Midjourney
O tvrdohlavém a neposlušném traktůrkovi – Midjourney

Když si farmář nasedal do velkého traktoru, uklouzla mu noha. Snažil se o stroj zachytit, ale nestihl to. Spadnul přímo na zem a škaredě se zranil. Velký traktor okamžitě zavolal malého traktůrka a řekl mu: „Traktůrku, rychle pospěš. Zajeď do vesnice pro pomoc. Nejezdi přes les. Jsou tam bažiny a zapadneš tam. I když je to kratší, je to nebezpečné. Já tady počkám s farmářem. Ty jsi rychlejší, tak jeď.“

Malý traktůrek se otočil a pádil tak rychle, že se mu prášilo od kol. Vybíral zatáčky, vyhýbal se zvířatům a pak dojel k lesu. Měl ho objet, ale přes les to bylo o dost kratší. A tak zase traktůrek neposlechl a rozhodl se podle sebe. Rozjel se do lesa. Cesta se mu líbila. Lesní cestička pod koly ubíhala. Stromy se jen míhaly kolem oken.

Až najednou se před traktůrkem z ničeho nic objevila bažina. Jel ale tak rychle, že nestihl zastavit. Vjel do ní plnou rychlostí a nemohl se hnout. Nešlo mu nastartovat, nešlo mu otočit s koly, prostě nic. Jediné, na co se zmohl, bylo volání o pomoc.

Mezitím velký traktor čekal na poli se zraněným farmářem. Malý traktůrek se pořád nevracel, a proto velkého traktora napadlo, že se něco stalo. Opatrně tedy farmáři uložil pod nedaleký strom a řekl mu: „Farmáři, neboj se, zajedu pro pomoc a najdu i malého traktůrka. Počkej tady a nehýbej se. Tady se ti nic nestane.“

A pak jel. Pádil si to přes pole a louky, až dojel k lesu. Slyšel, jak z něj malý traktůrek volá o pomoc. Rozjel se tedy za ním. Jel ale opatrně, už z dálky viděl, jak je malý traktůrek zaseknutý v bažině. Rychle si ho zachytil a vytáhl ho. Moc se na něj zlobil, ale neměl čas mu něco říkat. Jediné, co stihl, bylo: „Rychle. Náš farmář čeká. Je zraněný. Honem do vesnice!“

A tak oba sebrali poslední zbytek sil a frčeli pro pomoc. Našli lékaře se záchranou službou a zavedli ho k farmářovi. Všechno dobře dopadlo.

Večer, když už farmář byl ve své posteli a oba traktory ve stodole, naklonil se velký traktor k malému a povídá: „Dneska jsi kvůli své neposlušnosti ohrozil všechny. Mohl ses v bažině už nadobro pokazit a já jsem mohl taky zapadnout, když jsem tě vysvobozoval. Kdybychom tam zapadli oba dva, kdo by zachránil farmáře?“ „Já vím. Je mi to moc líto,“ smutně odpověděl malý traktůrek. Velký traktor se na něj dlouho nezlobil, ale malý traktůrek už věděl, že když bude tvrdohlavý a nebude poslouchat, může to být nebezpečné.

4.6/5 - (187 votes)

Komentáře: 2

  1. Chci autorovi moc poděkovat za tuto pohádku a smekám klobouk. Je poučná a moc pěkná, syn ji zbožňuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..