Králíček Bing a těstovinový oběd

Králíček Bing a Sula si právě hráli v kuchyni u stolu, na němž měli rozloženou spoustu různých neuvařených těstovin. Některé z nich vypadaly jako mašličky a jiné zase jako vrtule. Tvořili z nich domečky, lodě na moři, kytičky a mnoho dalších výtvorů.

Jelikož se blížil čas oběda, Ama se chystala k vaření oběda. Sula i Bing se rozhodli, že jí s vařením pomůžou. Avšak museli si nejdříve umýt ruce, které byly jistě plné bacilů.

Ama uvařila těstoviny ve tvaru kolínek. Dávala si přitom velký pozor, aby se neopařila horkou vodou. Sula mezitím umyla mrkev a Bing ji postupně nosil Flopovi, který ji škrábal. A nyní přišel na řadu hrášek. „To přece není hrášek,“ povídá Bing. Bing hrášek nepoznával, protože byl ještě ukrytý v luscích. Sula to však věděla, a proto Binga naučila, jak se takový hrášek loupe. Některé z kuliček hrášku jim chtěly dokonce utéct. Louskání hrášku byla velká zábava.

Zatímco Sula a Bing začali prostírat stůl, Ama dovařila oběd. Jídlo musela také okořenit, aby chutnalo co nejlépe. Bing přinesl do vázy na stůl krásnou kytičku a také rozdal příbory. Ještě než se všichni pustili do jídla, museli si opět umýt své špinavé ruce. Popřáli si dobrou chuť a s chutí se pustili do jídla. Až na Binga.

Ačkoliv Bing miloval hrášek, mrkvičku a také těstoviny, smíchané se mu to příliš nelíbilo. „Vypadá to divně,“ povídal se sklopenýma očima. Ama se zvedla a podala Bingovi zvláštní lžíci, díky které mohl hrášek, mrkvičku i těstoviny na talíři rozdělit. Bing společně se Sulou začali oddělovat hrášek, mrkev i těstoviny zvlášť. Každý na jinou stranu talíře. Udělali si z toho dokonce soutěž.

Když už měli vše rozdělené, Bing se zaradoval a konečně se pustil do jídla. Zato Sula zesmutněla. Rozdělené jídlo se jí nelíbilo, a tak si vše opět zamíchala dohromady.

Nakonec byli všichni spokojení a nikdo nezůstal s prázdným žaludkem. Důležité je, že všichni snědli spoustu vitamínů v podobě hrášku a mrkvičky.

4.7/5 - (38 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..