Kouzelné pohádky

Na samotě u lesa stál jeden krásný dřevěný domeček. Kolem něj byly jen stromy a louky. Na zahradě hlídali pejsci, pásly se tam ovečky a sem tam proběhla kočička. V chlívku si hovělo prasátko a venku se kolem stavení občas prošly srnky a veverky. V domečku to všude vonělo dřevem. Bydlely tam dvě děti. Chlapeček a holčička.

Pohádka pro děti - Kouzelné pohádky
Kouzelné pohádky, Anička I.

Artur a Lotka byli to nerozluční kamarádi. Všechno dělali společně. V domečku hospodařili se svým tatínkem. Pomáhali mu se starat o zvířátka, chodili spolu do lesa na procházky a pro dřevo a zažívali spolu spoustu dobrodružství. Ale ty největší zážitky přicházely vždycky večer před spaním.

Protože tatínek měl své děti moc rád, tak večer jim vždy vyprávěl pohádku. Sám si je vymýšlel. Jenže nebyla to jen tak obyčejná pohádka. Každý večerní příběh, který jim tatínek vyprávěl doopravdy ožil. Když se Artur a Lotka večer uložili do svých postýlek, tatínek si sedl vedle nich a předtím než začal vyprávět pohádku řekl kouzelná slova. „Pohádko, pohádko voláme tě zase, ukaž se nám ve své kráse.“ A pak začal vypravovat a pro všechny začalo to pravé dobrodružství. Všechno co bylo v příběhu, děti zažily. Když byla pohádka o létajícím koberci, jejich rohožka v pokojíčku začala létat. Když tatínek vyprávěl o mluvících mrkvičkách a okurkách, zelenina jim skákala po peřinkách. Jednou dokonce byla pohádka o výletě po obloze a celý jejich domeček se zvednul a létal s nimi mezi hvězdami. Když tatínek pohádku dovyprávěl všechno kolem ztichlo a děti krásně usnuly.

Pro Artura a Lotku to byly ty nejkrásnější okamžiky. Ale nejen proto, že zažily tolik dobrodružství. Ale taky proto, že to byly chvíle jen s jejich tatínkem. Asi každý by chtěl znát kouzelné zaklínadlo, díky kterému by pohádka ožila. Ale, i když ho neznáš, tak to nevadí. I tak si můžeš každý večer udělat kouzelný. Lehni si večer do postýlky, zavolej mámu nebo tátu a užij si každou chvíli, kterou s nimi můžeš být. Možná tě překvapí, jak kouzelné rodiče máš.

4.9/5 - (47 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..