Jak se Dance podařilo zachránit starou vrbu

Milé děti, vzpomínáte si na starou vrbu babičky Ludmily? Stará vrba byla nemocná a babiččina zvědavá vnučka Danielka se rozhodla, že babičce pomůže. Jelikož měla Danka přírodu ráda, rozhodla se, že musí najít způsob, jak starou vrbu zachrání. Ve škole je přece učili, že přírodu kolem nás musíme chránit a že stromky jsou pro životní prostředí velmi důležité! Vždyť tvoří kyslík, který dýcháme.

Stromečky jsou totiž takové plíce naší Země. Celý den nad tím malá Danka přemýšlela. Jak starou vrbu zachrání…? Musí něco vymyslet. Stará vrba jí přece dává kyslík a vždy na ni dává z výšky pozor. Danka jí chce za to všechno poděkovat.

Danka se rozběhla na louku, kde natrhala pampelišky. Těmi žlutými kvítky pak potřela kmen stromku. Ale nic se nedělo. Pak si šla napustit vodičku do kbelíku a zalila starý strom. Jenže opět nic. Když už byl pozdní večer a Danielka už vyzkoušela leccos, aby zachránila starou vrbu, babička ji zavolala dovnitř na večeři. Tam Danka vyprávěla babičce, jak se snažila její vrbu zachránit.

Pohádka na dobrou noc - Jak se Dance podařilo zachránit starou vrbu
Jak se Dance podařilo zachránit starou vrbu

Babička byla na svou vnučku velmi pyšná. „No a teď šup do postýlky!“ zavelela babička Ludmila poté, co si holčička umyla tvářičku a zoubky. Babička přišla Danku zakrýt a řekla: „Neboj se, moje zlatá, i já jsem z toho smutná, ale všechno bude tak, jak má být, a teď se netrap. Dobrou noc.“

Ještě ten večer viděla Danka z postýlky, kterou měla pod oknem, padat třpytivou hvězdičku. A padající hvězdy přece plní tajná přání! „Prosím, prosím, moc prosím, hvězdičko na nebi, zachraň babiččinu starou vrbu!“ prosila nahlas malá holčička a pak se ponořila do říše snů. Spadla jen jedna hvězdička a Daniela si nepřála ani hračky, ani mobil, ani nové kolo, přála si zachránit starou vrbu. A to bylo něco krásného. Ne každý si totiž přeje pomoci druhému. Danka však nehleděla na sebe. A protože, milé děti, víme, že v pohádkách je možné všechno, tak malé Dance, jejíž srdíčko bylo skutečně ze zlata, se to opravdu podařilo!

Dalšího rána vyběhla Danka z postele a ještě v pyžamku se utíkala na zahradu podívat, jestli se její přání splnilo. Přiběhla ke staré paní vrbě… a neuvěříte! Babiččina vrba už nebyla smutná ani nemocná! V plné kráse se tyčila na babiččině zahradě. Lístky měla krásně zelené a zahrada plná kvítků a zeleniny se na ni vesele usmívala. Jejich královna, paní vrba, je zpátky! Plná života a zdravá. Danka utíkala za babičkou ukázat jí to, co se stalo. Zázrak!

Babička nevěřila vlastním očím, do kterých se jí vzápětí vhrnuly slzy. Nevěděla, jak se to její malé vnučce podařilo, ale byla jí velmi vděčná. „Přírodu je potřeba chránit!“ řekla Danielka s úsměvem a objala babičku.


Sirup na dobrou noc - Superioherbs Supík
Sirup na dobrou noc – Superioherbs Supík
4.8/5 - (151 votes)

Komentáře: 3

  1. Nádherná pohádka na pokračování. V pondělí ji budu číst ve školce. Pro menší děti poučná, aby nemyslely jen na sebe. V životě se jim to bude hodit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..