Jak podzim zlenivěl

Každý z nás zná jaro, léto, podzim a zimu. Jsou to čtyři sourozenci. Každý z nich přijde na zemi na tři měsíce a stará se, aby vše fungovalo podle jeho pravidel. Ostatní tři sourozenci jsou zatím na dovolené a odpočívají.

Dosud vládlo léto. Přitáhlo na zem sluníčko, pomohlo květinkám rozkvést a trávě se zazelenat. Jenže teď už mělo léto končit. Ale nemohlo. Podzim se stále neukazoval. Přestože už přešlo září, bylo stále teplé a krásné počasí. Lidé z toho byli zmatení. Děti se nemohly soustředit ve škole, rodiče v práci. Stále vyhlíželi ven z okna a obdivovali, jak je venku krásně. Koupaliště byla stále otevřená, stále jste si mohli koupit zmrzlinu. Žádný déšť, žádné spadané listí ani jablíčka na stromech. Léto bylo unavené – už pátý měsíc celé dny pečovalo o zemi.

Pohádka na dobrou noc - Jak podzim zlenivěl
Jak podzim zlenivěl

Viděly to zima i jaro a vydaly se podzim hledat. Kde se ale ten nezbedný bratříček schoval? Takhle to už nejde. Za chvíli už bude zima. A co to bude za zimu, když nepřijde po podzimu? Konečně ho našly. Podzim si vyrazil na dovolenou k moři. Celé dny ležel na pláži, opaloval se, pil svěží limonády a odpočíval. Léto se mu líbilo. A vůbec se mu nechtělo pracovat.

Nadarmo ho zima a jaro přemlouvaly, podzim se nedal. Tvrdil, že po dovolené u moře, když skončí léto a nastoupí zima, pojede na lyže. Nic se nedalo dělat, léto vystřídala rovnou zima a všichni lidé z toho byli překvapeni. Jeden den horko, druhý den mráz. Jeden den plavání, druhý den lyžování. Ptáci nestihli odletět do teplých krajin, stromky a květinky pomrzly, zvířátka si nestihla udělat zásoby na zimu a trápil je hlad.

Když to podzim všechno viděl, odložil dovolenou na horách a přišel za zimou, aby ji ještě rychle vystřídal. A tak se vše z jednoho dne na druhý napravilo. Podzim už nikdy nebyl líný a od té doby každý rok pracoval tak, jak bylo potřeba. Ještě že!

4.8/5 - (193 votes)

Komentáře: 3

  1. Jsem ráda že podzim se poučil a jsem ráda že tohle se neděje u nás ve městě.. Linda 7 let

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..