Jak opičák Stefan nechtěl uklízet

Stefan byl chlupatý opičák, který žil na svém stromě uprostřed džungle. Stefan nesnášel uklízení a užíval si, že měl celý strom jen pro sebe a mohl na něm mít nepořádek, jaký se mu zlíbil. Kdykoliv snědl banán, odhodil slupku prostě na větev, na které se zrovna nacházel. Totéž dělal se všemi zbytky jídla. Po celém stromě se mu proto povalovaly nejen slupky, ale také ohryzky, pecky a stopky od všelijakého ovoce.

Jak opičák Stefan nechtěl uklízet
Jak opičák Stefan nechtěl uklízet. Zdroj obrázku: depositphotos.com

Jeho kamarádka Emanuelka, která ho čas od času přišla na strom navštívit, mu vždy říkala, že by si měl ten nepořádek uklidit. Že se mu tam toho jednou nahromadí tolik, že už nebude moct ani skákat po větvích. Stefan vždy odvětil jen: „No jo, vždyť já to pak uklidím.“ Nikdy to ale neudělal. Byl to přece jeho strom, mohl si na něm a pod ním mít nepořádek, jaký chtěl.

Dokonce i jeho chladná dutina ve středu stromu, do které si ukládal ovoce, aby se nezkazilo, byla plná zkažených nesnězených zbytků. Jelikož pak čerstvé zásoby nechtěl ukládat k těm zkaženým do chladné dutiny, nechával je prostě různě po větvích. Ovoce se však na teplém vzduchu kazilo rychleji, než ho Stefan stíhal sníst, a tak se mu na stromě hromadily další a další zkažené zbytky.

Jednoho dne tedy neodvratně přišlo to, před čím ho Emanuelka neustále varovala. Na stromě se nakupilo tolik odpadků, že se po něm nedalo téměř vůbec pohybovat. V některých kupách zkaženého ovoce se navíc začali objevovat červi, larvy a poletoval nad nimi různý otravný hmyz.

Jakmile si toho Stefan všiml, došlo mu, že by nějaký ten úklid přeci jen asi nebyl na škodu. Zbytky jídla byly jedna věc, ale množící se hmyz… to na svém stromě nechtěl. Jelikož ale nikdy neuklízel, nevěděl jak na to. Požádal proto o pomoc Emanuelku, která pronesla jen: „Jako bych to neříkala.“ Přesto mu s úklidem pomohla.

Společně vypucovali celý strom od nejvrchnějších větví až po ty spodní. Vyklidili i chladící dutinu, aby měl Stefan kam ukládat nové zásoby ovoce. Stefan se díky tomu poučil a od té doby uklízel svůj strom pravidelně. Taky si dával pozor, aby se mu v chladící dutině stromu už nic nezkazilo.

4.5/5 - (176 votes)

Komentáře: 2

  1. Skvělé pohádka. Ukládám na později. Jen Teda ta věta já ti to říkala. Myslím že by šlo napsat raději něco jako „Ráda ti Stefane ukážu jak na to. „

  2. Nádherná pohádka čtu jí své opičce před spaním každý den už 21 a vždy u toho usnem. Jenom ty broučci se jí nedělaj v jídle, ale kožíšku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..