Jak jsme přežili Silvestra se štěňátkem

Lucka a Jakub dostali na Vánoce štěně. Malé, milé, zlaté, všichni se z něj radovali, všichni ho obskakovali, kupovali mu hračky, nosili mu dobrůtky, mazlili se s ním. Všechno bylo super, nikdo z rodiny nepočítal, že by mohly být se štěňátkem nějaké velké problémy. Společně se po Vánocích těšili i na Silvestra.

Navařili si dobré jídlo, koupili prskavky, usadili se u televize a chystali se sledovat sváteční vysílání. Po večeři, když se už venku setmělo, se však z ulice začaly ozývat výbuchy.

Lidé z okolí začali házet petardy a dělobuchy. Rodina i děti byly na to zvyklé. Štěňátko však ne. Při prvním výbuchu nadskočilo metr vysoko a drápem zasáhlo Jakuba, který ho držel v náručí, do tváře. Jakub se lekl a štěně pustil na zem. To se rozeběhlo nahoru a dolů, začalo vrážet do nábytku. Shodilo květiny i vázu na stole. Uklidnili ho až tehdy, když výbuchy zvenčí přestaly. Ale za chvíli začali střílet zas.

Pohádka na dobrou noc - Jak jsme přežili Silvestra se štěňátkem
Jak jsme přežili Silvestra se štěňátkem

A chudák štěně. Tak se bálo! Nikdy předtím tak silné zvuky neslyšelo. Navíc pejsci slyší zvuky ještě silněji než my, proto se mu to zdálo, jako že mu výbuchy hlomozí rovnou pod oušky. Opět začalo běhat sem tam. Naráželo do skříní a do dveří. Zuřivě štěkalo.

Sousedé, kteří bydleli nad nimi i pod nimi, zuřivě vykřikovali, aby si s tím štěňátkem udělali pořádek. Jenže jak? Kam ho dají? Jak ho přesvědčí, že se nemusí bát? Po chvíli, jak se přestalo venku střílet, se štěně svalilo vyčerpané na zem. Třáslo se, nechtělo jíst ani pít, bálo se i obyčejného doteku. Rodiče se obávali, jak štěně zvládne půlnoc, čas, ve kterém lidé házejí petardy nejvíce.

Tehdy Jakub dostal nápad! Celá rodina se přestěhovala před půlnocí do sklepa. Stěny tam byly tlusté, výbuchy tam nebylo tak slyšet. Posedali si na staré krabice a hýčkali štěně. Tak přežili půlnoc. Neviděli ani jeden ohňostroj! Ale nevadilo to, protože pomohli štěňátku, aby se nebálo.

Proto by se nemělo na Silvestra zapomínat na to, že v okolí je mnoho takových štěňátek, které se na Silvestra velmi bojí a není třeba je trápit zbytečnou pyrotechnikou. Nový rok lze oslavit i jinak. Nebo ne?

4.4/5 - (188 votes)

Komentáře: 5

  1. Pohádka se mi moc líbila. Byla pravdiva. Pohádka na dobrou noc…………,.. ….,……
    Nina 4 r

  2. Kvůli psům, kvůli Ukrajině, kvůli FFUK tak pozoruju, že se to vkrádá i do míst kde by to člověk nečekal.🤔

    1. Přesně. Pointa pohádky? Rodiče koupili psa a nebyli pořádně připraveni na výcvik a další dny. Tu část od sklepa jsem si předělala na postup, jak se to má správně u psů řešit a šlo to i s ohňostrojem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..