Recenze: Interaktivní leporela Ahoj dinosaure

Řadu dětí už od toho nejútlejšího věku fascinují dinosauři. Vzniklo o nich mnoho filmových, televizních i knižních pohádek, které měly velký úspěch. Není se tak čemu divit, že nakladatelství Svojtka&Co, které se zaměřuje na ty nejmenší čtenáře, vydalo sérii zábavných leporel, která představují ty nejznámější druhy dinosaurů. Série je určená pro opravdu malé děti, které si svůj vztah ke knihám teprve budují.

Recenze: Interaktivní leporela Ahoj dinosaure

První knihy pro malé čtenáře

Leporela jsou vytvořená na míru pro děti od 1 roku. Jsou barevná, obsahují jen základní informace a zábavné interaktivní prvky. To vše na čtyřech dvoustránkách, které jsou vyrobené z tlustého a velmi pevného papíru, který odolá i nenechavým dětským prstíkům.

Leporela v první řadě pomáhají dětem s rozvojem jemné motoriky. Obsahují jednoduché posuvné prvky, které obrázky v knihách rozpohybují a dodají jim tak na zábavnosti. Obrázky jsou jednoduché, i tak ale obsahují řadu více či méně skrytých prvků, které mohou děti s pomocí rodičů objevovat a dotvářet tak ucelenější příběh. V neposlední řadě na těchto knížečkách děti trénují i udržení pozornosti, což je pro ně z počátku náročné.

Zábavné učení

Recenze: Interaktivní leporela Ahoj dinosaure

Série Ahoj dinosaure zjednodušeně ukazuje, jak žili tyranosaurus, diplodocus, triceratops a stegoraurus. Kniha poskytuje opravdu základní informace o tom, co daní dinosauři jedli, jak byli velicí a v jakém prostředí žili. Stránky jsou zároveň doplněné o drobné úkoly, které může dítě v závislosti na svém věku plnit. Většinou má na stránce něco najít, nebo zkusit něco vyslovit.

Protože jsou ale leporela určená pro malé děti, obsahují i různé vtípky a legrační situace, které se na skutečnosti určitě nezakládají. Knihy tak kombinují zábavné a edukativní prvky, díky čemuž je ocení jak děti, tak i rodiče.

Hodnocení leporela

Knihy jsou skvělou volbou pro malé děti. Dobře se u nich pobaví, procvičí si jemnou motoriku a možná se i něco základního naučí. Jejich nevýhodou je však cena (cca 200,- Kč), která se může vzhledem k rozsahu zdát zbytečně vysoká. Dobrou zprávou nicméně je, že podobná leporela najdete téměř v každé knihovně.

4.7/5 - (4 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..