Recenze: Víš, co má v plínce myš? – Quido van Genechten

Je pro vás téma odplenkování aktuální? Učení dětí na nočník je někdy trochu stresující a zdlouhavé, proto se každá, byť i drobná pomoc, počítá. A právě takovou podporu může představovat kniha Víš, co má v plínce myš, která zábavnou formou ukazuje, že vykonávat potřebu do plínky vlastně není až taková legrace.

Recenze: Víš, co má v plínce myš? – Quido van Genechten

Zábava na prvním místě

Kniha určitě nepředstavuje jednoduchý jednorázový klíč k tomu, jak naučit dítě chodit na nočník. Může být ale skvělým pomocníkem, který pomůže dítěti srovnat si v hlavičce myšlenky a zážitky, které si z celého procesu odplenkování odnáší. A i kdyby to tak nebylo, jde o zábavné jednoduché čtení, u kterého se každé dítě pobaví.

Čím je ona zábava zaručena? Jak to jenom říct… je to kniha o exkrementech, což je pro většinu dětí prostě legrační. Jednotlivá zvířátka, která se v příběhu objevují, mají plné plínky, každé hovínko je však trochu jiné. Záleží pochopitelně na tom, o jaké zvíře jde, děti tak mohou přemýšlet i o tom, jak se při vyměšování projevuje to, co jedí. Zábavu zaručuje i interaktivní prvek – odklápění plínek zvířátek.

Recenze: Víš, co má v plínce myš? – Quido van Genechten

Kniha je velká, můžete se tak těšit na rozměrné ilustrace. Zvířátka jsou vyvedená poměrně všedně a v hezkých barvách. Co se týče samotného vyprávění, tak příběh je představen pomocí jednoduchých rytmických veršíků, které si snadno zapamatují nejen rodiče, ale i děti. Nicméně repetitivní opakování otázek Víš? Nevíš? na každé stránce trochu tahá za uši.

Kniha je hezká a vtipná, otázkou tak zůstává jen to, zda opravdu plní svůj účel. Jedná se sice o světový bestseller, který se i u nás dočkal několika nových vydání, přesto si však neodpustím poznámku – prakticky celá kniha je totiž o plenkách, nočník se objeví až na samém závěru. Nejspíš tak hodně záleží na tom, jak každý rodič čtení pojme.

Recenze: Víš, co má v plínce myš? – Quido van Genechten

Hodnocení

Víš, co má v plínce myš je hezky zpracovaná kniha a děti ji určitě vyhodnotí jako zábavnou. Provází ji jednoduché rytmické veršíky, hlavním tahákem jsou však barevné ilustrace s odklápěcími prvky. Nevýhodou je bohužel fakt, že se nejedná o pevné leporelo. Kniha má klasické tenké stránky, takže zvířecí plínky se snadno utrhnou. Díky tomu není kniha příliš vhodná na to, aby si ji malé děti prohlížely samotné.

4.7/5 - (3 votes)

Superionherbs

Supík – sirup pro děti na podporu imunity! 💪

Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80 %) a vitamíny na podporu imunity.🤍

Vyzkoušejte za 249 Kč →


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..