Recenze: Než řeknete hody hody – Regina Schwarz

S blížícími se Velikonoci by měli zbystřit všichni rodiče, kteří svým dětem rádi pořizují tematickou literaturu. Dětské knihy o Velikonocích sice nejsou zase tak časté, jako např. ty o Vánocích, přesto jich je k dostání celá řada. Pohádka Než řeknete hody hody je toho krásným příkladem.

Recenze: Než řeknete hody hody – Regina Schwarz

Hned na úvod je záhodno říct, že kniha vychází ze západní velikonoční zvyklosti schovávání vajíček na zahradě či v domě, kde je pak děti hledají. České Velikonoce a tradice tu tedy reflektovány nejsou, stejně tak ani náboženské pozadí tohoto svátku. Pokud vám to však nedělá problém, určitě se po knize poohlédněte, protože je velmi hezky zpracovaná.

Stejně jako u jiných dětských knih, i zde zaujmou v první řadě ilustrace. Ty má v tomto případě na svědomí německá ilustrátorka Ina Hattenhauer, která si s příběhem opravdu pohrála. Na první pohled upoutají pozornost příjemné pastelové barvy, které svojí jemností přímo evokují jaro a probíhající Velikonoce. Obrázky jsou velice pestré a v rámci tradice hide and seek knih jsou plné různých detailů a skrytých příběhů, které mohou děti při čtení sledovat. Nechybí ani drobné vtípky a narážky, které mohou pobavit nejen děti, ale i rodiče.

Recenze: Než řeknete hody hody – Regina Schwarz, Velikonoce,

Kromě obrázků se kniha pyšní i rýmovaným příběhem o tom, kde se taková velikonoční kraslice vlastně bere, kdo ji barví a schovává. Místy jde sice cítit, že se jedná o překlad z cizího jazyka (což se u rýmovaných knih prostě stává), i tak jsou ale básničky milé a poměrně srozumitelné. Nemá však cenu zastírat, že hlavním tahákem knihy nejsou.

Pokud se tedy poohlížíte po zábavné a moderní knize o Velikonocích, zde neprohloupíte. Při čtení si s dětmi užijete mnoho zábavy a zároveň se procvičíte v pozornosti. Pohádka může být i poučná, protože pro řadu dětí je tradice schovávání vajíček něčím novým.

4.7/5 - (3 votes)

Superionherbs

Supík – sirup pro děti na podporu imunity! 💪

Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80 %) a vitamíny na podporu imunity.🤍

Vyzkoušejte za 249 Kč →


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..