Ptáče na útěku

Žilo bylo jednou jedno malé ptáče, které toužilo objevovat svět. Jeho maminka mu však zakazovala opustit hnízdo, protože ještě neumělo létat. Ptáče se na ni za to zlobilo a hledalo důvody, proč hnízdo opustit. Jednou se rozhodlo zkusit štěstí u moudré sovy, bylo přesvědčené, že ta mu dá určitě za pravdu a řekne, ať se vydá do světa. Ke svému zklamání však zjistilo, že ani moudrá sova s opuštěním hnízda nesouhlasí, dokud se ptáče nenaučí létat.

Ptáče se naštvaně vrátilo do svého hnízda a pomalu střádalo plány. Nebavilo ho, že mu ostatní zakazují dělat, co chce. Nelíbilo se mu, že s ním všichni zacházejí pořád jako s malým vajíčkem. Proto se rozhodlo, že až jeho maminka večer usne, vydá se do světa proti její vůli.

Vyčkalo tedy na noc, a když se vše ponořilo do tmy, vylezlo z hnízda, seskákalo po větvích na zem a vydalo se na cesty. Zpočátku se mu to líbilo, mohlo si dělat, co jen chtělo a chodit kamkoliv jen chtělo, užívalo si tu volnost. Když však zašlo do hlubší části lesa, začalo se bát. Všude byla černočerná tma, kolem se ozývaly děsivé zvuky a stromy vrhaly strašidelné stíny. Ptáče se i přesto snažilo zachovat klid a šlo dál.

Po nějaké době ptáče zaslechlo nebezpečně znějící zvuky z křoví poblíž. Celé strnulo a neschopné pohybu zíralo na šustící a vrčící keř. Když v tom z něj vykoukl vlk. Cenil na ptáče zuby, z pusy mu tekly sliny a pomalým krokem se blížil k ptáčeti. Ptáče se stále nedokázalo pohnout, jako paralyzované na vlka jen zíralo.

Blížící se vlk a ptáče na útěku
Ptáče na útěku, Anička I.

Až po chvilce se konečně vzpamatovalo a dalo se na útěk. Běželo dál a dál, vůbec nepřemýšlelo kam, vlk mu byl ale pořád v patách. Ptáčeti brzy začaly docházet síly, schovalo se tedy dovnitř duté klády, do které se vlk naštěstí nevešel. Vlk kolem ní chvíli kroužil, ale po chvíli to vzdal a odešel.

Ptáče, které strachy málem opelichalo, zůstalo ve své skrýši až do dopoledne, kdy ho našla jeho maminka. Ta byla strachy celá bez sebe. Vzala ptáče zpět do svého hnízda a ptáče od té doby maminku na slovo poslouchalo.

4.1/5 - (45 votes)

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..